Preporuka za doktora/specijalistu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Aug 15, 2023.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Malo je offtopic, ali mi treba dobra preporuka/savjet za doktora ili ustanovu.
    Naime, otac je ugradio stent u plavoj poliklinici, medjutim, iako je sve proteklo u redu i bilo dobro neko vrijeme, pio lijekove kako je propisano, dijeta, zadnjih mjesec dana se simptomi bolesti srca vratili, natecena stopala i sl.
    Dok se jos moze nesto uraditi trazim bilo kakve savjete kome otici, gdje jos potraziti pomoc, ali da je bas neko ko zna posao, ako ko koga zna molim da preporuci, hvala :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kod mene punac radio u https://mib.institute/

    Takodjer stent radio i znam da su najjaci u BIH sto se tice srca i slicnog.
    Mozda da tu ode na pregled?

    Sta kazu u plavoj ?
     
    dams82 and Reznor like this.
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kazu da se pogorsalo, navodno je ozbiljno, nesto su zeznuli. Nisu htjeli jos jedan stent, jer se trebalo zalijeciti tabletama.
    Hvala, to cu mu preporuciti, pa cemo otici nekome drugom makar da uradi pregled i dobije misljenje. Jer i ovako je isao po doktorima, svako prica drugacije.

    Edit: znam neke clanove tima, komsije, raja iz srednje skole itd :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 15, 2023
  4. dams82

    dams82 Komšija

    I ja sam čuo da su najjači u BiH na tom polju. Bratov punac je isto tu operisan prije par godina i sve je super za sad.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Drug mi prije mozda 3 godine tu radio dobro zeznutu operaciju srca, sve super proslo.
     
    Reznor likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto se tice kardiologije na UKC-u Tuzla, prilicno su dobri i profesionalni tako da ih nemoras zaobilaziti. Istina, duge su liste cekanja, mada se hitni slucajevi rjesavaju odmah. Ondje gdje oni ne mogu pomoci i sami upute gdje dalje, ali to su bas rijetki slucajevi.

    U Plavoj poliklinici i MIB-u se sve ljekari koji su zanat ucili upravo na UKC-u, neki rade u dvije klinike ili privatno i sl. Imas i Mediscan na Stupinama i poliklinika Irac, al svi su dosli sa UKC-a. Neki zbog vece plate, drugi zbog politike, treci jer im je bio vakat za penziju pa nastave dalje kod privatnika.

    Razumijem ljude koji odu privatno i ocekuju bolju uslugu, jbg kad je belaj hvatas se za slamcicu spasa, al sve je to u pet deka. I u Plavoj i u MIB-u bude svega, ljudi umiru na stolu, nisu ni oni svemoguci.
    Moje licno misljenje, 20% je do doktora, ostalo je do onog gore.
     
    Reznor likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj stari je prije cca 4 godine radio dva bajpasa, i nedavno opet stentove jer mu jedan bajpas nisu dobro uradili, slab protok ima... Inace on ide kod Vedad Mujacic na Dobrinji, preko puta gimnazije, dobar kardiolog...
     
    Reznor likes this.
  8. nivla

    nivla Komšija

    ja sam cuo sve pohvale za caluka, kardiocentar u vojnoj bolnici u sarajevu, eh sad trebam tek ici, nemam iskustva ali caluk je radio na ukc tuzla
     
    Reznor likes this.
  9. Almir

    Almir Komšija

    koji protoci su bili prije poslije stentiranja?
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam nista o brojkama, nemam pristupa nalazima, ali cu probati doci do toga, medjutim jedan od sudova je valjda imao preko 90% zacepljenja, to je bilo pitanje momenta. Nakon sto je obavljena operacija u pocetku je bilo slicno, ali kaze da se malo bolje osjecao, medjutim nikad u toj mjeri da moze reci da je sad u redu. Tipa nije mogao u Tuzli do slane banje da se popne iako nema puno uspona, ali nakon zahvata kaze da mu je lakse bilo, iako su mu ljekari rekli da ne podize nista teze od sibice da se stent ne pomjeri. Pritisak se nesto smanjio, ali nije bio u normalnoj razini, inace do tad je znao skociti na 160-170.
    Postoje indicije i da neki lijekovi nisu odgovarali, ne znam, ali sad ima taj novi problem koji bi mogao biti opasan, tako mu je receno nesto na zadnjoj kontroli. Nadam se da ce se uspjeti sta rijesiti, njegov slucaj nije bio najtezi kakvih je bilo, barem ono sto je on vidio u Plavoj Poliklinici.

    Hvala svima na iskustvima i savjetima, ja se nadam da ce biti pozitivan ishod na kraju.
    Slazem se da ima dosta i do onog gore, ali ima i svakakvih doktora, volim da kazem uvijek blago onome ko je zdrav u danasnji vakat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 and Reventon like this.
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da ne otvaram novu temu, da li neko može preporučiti dobrog dermatologa?
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Farah iz Tuzle, mislim da ima i u Sarajevu.
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    ako si iz tz, farah ali traži vlasnika za pregled, ima još uposlenih ali nije to to.