All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Cekaj, nije li Q5 baziran na Audi a4? pa je s toga logicnije porediti Q5 sa A4 ili cak A5?

    To sto ljudi porede Q5 sa A6 je vjerovatno zbog cijene. Pa i sam interijer je isti kod A4/A5 i Q5.


    btw dobro ste se raspisali, dvije tri stranice u jednom danu :D
     
    selvin likes this.
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bio bi Q5 i 10-20 hiljada skuplji da nije Made in Mexico.

    Stavi ta cetiri auta jedno do drugog pa ces vidjeti sta je sta.
    99% uporednih testova je a6 vs q5, samo selvin ima svoje klase.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Upravo tako. Ali XTRage i slicni samo znaju cjenovnik poredit. Ne znam jesu kad vidjeli auta, kamoli sjeli. Jer vec znamo da se vozili nisu.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Daj jedan ozbiljan usporedni test. Ne moraš te hiljade...

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Eto recimo da su a4 i q5 ista klasa (a nisu), opet je a4 udobniji.

    Ovo bi trebala biti najkraca diskusija u historiji svemira, suv je neudobniji od limuzine, cista fizika, potvrdili milioni ljudi, ali se ovdje razvuklo do besvijesti.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima i merc, debela pobjeda za C na polju udobnosti i voznih karakteristika.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Evo poredili su i sa A4 vise puta. Nisam htio drugi izvor uzimat.

    https://www.autobild.de/artikel/test-audi-q5-a4-avant-715529.html

    https://www.autobild.de/artikel/vergleich-audi-a4-allroad-gegen-audi-q5-918246.html

    To je za prošlu generaciju bilo. A evo i za novi kazu, kao i prethodne generacije Q5 i A4 da dijele potpuno istu platformu. A i isti tech set jer je očigledno na prvi pogled svima osim tebi.

    https://www.autobild.de/artikel/aud...n-hybrid-preis-exklusive-bilder-21434431.html

    I isti imaju ciklus, isto se proizvode itd. Ali ne, cjenovnik sve govori :D

    Btw. Znas li što se baš Q5 proizvodi u Meksiku?





    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I svaki test a4 uzeo, hvala na potvrdi.
    Jos su 15 godina stari testovi, tad su bili blize velicinom, q5 je jos narastao do danas a a4 ostao iste velicine.
     
    Last edited: Aug 16, 2023
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pa ni a6 i c klasa nisu u istoj kategoriji pa se eto porede.

    Mislim ono na sta se ja nadovezujem samo jeste da su a4 i q5 na istoj platformi.
     
    selvin likes this.
  13. selvin

    selvin Moderator

    U jednom reviewu covjek napisao ekonomicniji izbor je A4, u drugom kaze zavisi od ukusa. Ali svejedno, nismo pričali koje je auto best buy, vec da su ta dva auta ista, što ljudi u reviewu potenciraju a ti preskaces da citas. O udobnosti nažalost nisam vidio da su napisali nista konkretno ni za jednu stranu, jedino pise da je u Q5 osjecaj udobnosti "airier" ali da se ne hvatam za to.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Godista auta definitivno treba spominjat, jer ovdje se porede neke Q5 od prije 15 godina :D ja mislim na polovna auta zadnjih 5-6 godina, znaci od 2018. na ovamo. Skoda je samo blago jeftinija od Audija iste klase i godista. Jeftine Skode vise nema.

    Zadnjih nekoliko mjeseci vidjam bas puno novih modela KIA iliti KN :D imaju neke dobre dealove ocito jer ih se bas dosta vozi.
     
  15. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Evo nedavno sam trazio auto, visio 2 mjeseca po piku i mogu se sloziti sa kolegom Pelikanom kad kaze da jeftine Skode vise nema. Moze se ta izjava i prosiriti i reci "jeftinog auta vise nema" :D Ali realno, vecina ovih novijih auta su bas ok, udobna, tiha, ekonomicna itd.

    Clan porodice ima Q5 2009. pa cu ga bas provozati malo vise sljedeci put kad se vidimo da uporedim sa svojim A4 Allroad.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Porede c i glc, a ne sa audijem.

    Na istoj zajednickoj platformi je i a6 i svaki veci audi.
     
    Last edited: Aug 16, 2023
  17. Mujka

    Mujka Komšija

  18. zoi

    zoi Veteran foruma


    Kada sam tražio auto, prije nekih godinu i pol, gledao sam između ostalog i VW i Škodu. Škoda koštala kao i VW što nema nikakvog smisla. Gledao sam tipa Passat b6 i Škodu Octaviu i isto se kreću iako su novim autima razlike bile ogromne. Ne znam zašto bi neko u takvim situacijama uzeo Škodu. Budžet opcija koja nije budžet.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jer je b6 krsina :D
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    Pa nije baš škoda sa cijenom kao ostale tj ima razlike, ev ja sam uzimao polovnu oktaviju relativno mlada 17godina jako puno opreme, isti takav golf je bio skuplji par hiljada, slično je bilo i kad sam uzimao i fabicu , polo koji god sam gledao bio je skuplji...al baš svaki...

    A pazi sad odžvanje te škode tj oktavije i fabije, 2.0 i 1.4 tdi košta isto kao za vw vozilo u ovlaštenom, inče ja sve u ovlaštenom odžavam, bukvalno u marku cijena. Čak je mala razlika u cijeni odžavanja ova dva motora, mislim na male servise.

    Većina će reći to su isti motori, i jesu u tim potrošnim stvarima, ali ima i tu nekih ušteda i razlike..škoda vs vw

    Inače je svaki vw stepenicu gore, dosta ljudi nije bitno šta je na toj stepenici, već idu tipa vidi gepeka, vidi prostora oko nogu glave itd što ja kažem ide to na kilo:) slično je i sa vw audi...

    I vezano za ovaj gore člnak za izmjenu ulja u kočnicama preporuka vw je svake 2g što sam inače i radio, a većina nikad nije mijenjala... A nije to puno km za uraditi..