BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li ovo moze bilo ko ko ima ultru? Vidim uslovi ultra tourist 1 i tourist 2, sta im je to? :D

    EDIT: Tek sad skonto da je ultra posebno a tourist 1 i 2 posebno :D Nevermind :D
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja imam pretplatu ali se ne vezem ugovorom,jer godisnje prekinem ugovor na 4 mjeseca pa da dzaba ne placam i te mjesece kada nikako ne koristim.
    Inace bi i ja uzimao na 2 godine i dobijes vise .
    Ali realno ima sada novotel,koji ubija ponudom...za cenera dobijes vise nego u BHTa za 25 KM.
    Doduse manje je minuta ali opet i to moze biti nekome ko nije ovisan o telefonu za posla i tako to,pa da svaki dan ima puno poziva.
    Idealan paket za penzionere i omladinu
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam upratio tu novotel mrezu, valja se raspitati.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jedino je pitanje kvaliteta signala, sa BH Telecomom je pokrivenost BiH bas dobra.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene signal isti kao i BHT,kao i brzine interneta...nikakve razlike nema.
    Mama mi od ljetos to koristi a imam i ja novotel karticu.
    To je u biti MTEL mreza,samo neko zakupio njihove antene i napravio svog provajdera.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li iso po BiH po sumama planinama zabitima i slicno da to potvrdis? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nisam...kazem na lokaciji gdje zivim da je sve isto.Koliko to ljudi ide u nedodjije svaki dan?
    Nema ni BHT na tim lokacijama signal
    A MTEL mreza u BiH je kao i BHT,pokriva pola drzave i u svakom gradu imaju po barem jednu antenu.
    A svaki telefon danas je dual sim...nosis obje kartice ako si bas komercijalista ili putnik najmernik i eto ga,rijesis probleme.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam prosao puno BiH zabiti i stvarno sam zadovoljan bh telecom signalom, zato pitam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Aldiin likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad sam pokuso na jednom xiaomi telefonu na kojem nikada nije bio proban mobilni internet. Aktivirao sam ovu opciju mjesec dana za 12KM i nikako da dobijem mobilni internet. Sa trebam tacno podesiti ako moze mala pomoc. Nasao sam one postavke na bh telecom stranici al nece da procepi. Ima li veze sto je kartica u mobitelu stara neka?
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima veze...treba nova kartica koja podrzava 4g mrezu.
    Internet se aktivira cim ubacis karticu,ne treba nista podesavati,kada je kartica novije generacije,tj.koja podrzava 4G
    Trazi na salteru novu karticu (5 KM kosta mislim),ako zelis zadrzati taj broj ili jednostavno kupi novi ultra start paket ako ti broj nije bitan.
    Jedino si se zeznuo sto si aktivirao tu opciju od 12 KM na tako staru karticu
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bitan je broj da ostane, znaci zamjenska kartica 5KM. Hvala!
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Pa sigurno postoje mjesta na kojim jedna mreža ima bolji signal od druge, ali u urbanom području svi imaju dovoljno jak signal za korištenje. Ja sam kćerki prebacio broj u novotel, ne sjećam se da je nekad bilo problema da je nedostupna. Jednom smo bili na nekoj vikendici, ona je imala jednu crticu, a ja na bh telecom dvije, obje su mreže prekidale tako da nije neka velika razlika, ali što reče drug zippoo ako baš moraš biti uvijek dostupan iz nekih razloga onda treba imati dva broja pa se smanji mogućnost nedostupnosti. Jer većina nas ako već idemo na neka ruralna područja to je iz razonode, odmora i najmanje nam je tada potreban telefon.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. ECeh

    ECeh Novi član

    5O GB interneta
    uz maksimalnu brzinu
    [​IMG]
    NEOGRANIČENI RAZGOVORI
    u novotel mreži*
    [​IMG]
    1000 minuta
    prema svim mrežama u BiH
    [​IMG]
    100 SMS poruka

    Sa akcijom ovo je 20 KM. Novotel akcija na ugovor, razmisljam da predjem ali pratim iskustva drugih zbog signala, usluge, itd.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ipak nije trebalo mijenjati karticu, zvao podrsku kazu bila stavljena zabrana na internet na ovoj staroj kartici pa su je skinuli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    zippoo likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Super
    Ali je opet bolje zamijeniti karticu,zbog 4G signala...moguce da na toj imas brzine od 3G
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da zbog brzine jedino treba zamijeniti, mada sve normalno ide i na 3g


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    to je virtuelni operater ispod mtela, pa gdje je mtel dobar fobar je i novotel
    iskreno za podrucja gdje ja budem najbolje mi pokriva bh telecom, dok je mtel ali i eronet bio prava kriza
     
    ECeh likes this.
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Danas da provjerim stanje potrosnje internema u moj bhtelekom aplikaciji kad ono vidim da moj extra s paket nije. Ise extra s nego top tim tarifa 100 i da imam iphone 15 pro titanium 128gb dignut na otplatu.

    Nazovem odmah 1444 kad govore mi ljudi broj nije tvoj nego od neke firme. Kontam bolje i to nego da mi je neko uvalio da mu placam iphone,88km svaki mjesec 2 god.

    Uglavnom neko mi je ćapio broj,mislim samo vlasnistvo nad istim. I dalje zvoni zove sve kao i prije.

    Kako im je to uspjelo niko ne zna. Prebacuju me sa sluzbe na sluzbu i niko nista ne zna i ne moze.

    Valja sutra u poslovnicu pa da vidim kako im je to uspjelo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Cudna situacija,nisam ni znao da je to moguce.
    Nadam se da imas sve one papire sto dodju uz ultra sim da mozes dokazati vlasnistvo i ako bude trebalo sta resetovati,one PUKove,PINove itd.
    Javi sutra sta je bilo...bas cudna situacija
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam ultra. Na pretplati citav zivot. I to mi broj pod ugovorom jos bar godinu i po. Imam dva broja na jednom racunu,jedan mi je u vlasnistvu jedno 25 godina a drugi 10.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro