Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    i dostave ti na adresu u Bih ?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jok eto ides u Zupanju na granicu preuzet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    nije bezveze, skoro niko ne dostavlja u BIH bez masne postarine.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja kupio samsung org tj prodali mi uz telefon inače bih I ja od 10km.
    A staklo ne bih stavio nema šanse, ako pukne pukne.

    Pixel mi ostao na krovu auta imao masku od dva dolara, znaci pri brzini od 50kmh pao na beton, ništa, sve ok. Iskreno mislim da su ove maske malo previše, ali eto, svakom svoje.

    Drug org apple platio šta ja znam 150km ovaj drugi kinesku kopiju od 40km isti k. Ja ih izmiksam i rekoh ovom sto je 150km platio probaj svoju prepoznat i pogriješi

    Za mehanicare i ko radi sličan posao, ok, to je vec druga priča

    Usput ovaj drug je iz Kanade. Znaci Amerikanca smo okrenuli da otkanta Iphone :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 11, 2024
    dams82 likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Oko 7 eura poštarina, a preko 59 eura besplatna. I naravno ide na carinu pa još 3,5 marke platiš našim klošarima. Dođe za max 10 dana

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo bas skontah da mi iPhone 13 napuni 2 god jucer.

    Super ocuvan jer ima staklo od prvog dana a uvijek u nekoj maci ga nosim, baterija jos uvijek 96% (drzi 2-3 dana, nego ja dopunim kad god mi se cefne), kamera odlicna, ekran isto, relativno kompaktne dimenzije, za moje potrebe dovoljno ovih 128GB storage… mislim da cu ga nosat jos dvije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moze i duze...jer sa flagshipa na flagship nikakvu razliku ne osjetis,osim po dzepu :D
    Sve isto radi,samo baterija na starim oslabi ali eto kod tebe ni to nije slucaj...minimalno jos 2 godine moze i dok baterija ne padne na 70% :D
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Malo prouci prije nego sto narucis. Ja sam gledao neke rewieve po yt i dosta ovih rewievera ima u videu code za 10-15-20% rabata jer ako kupis s njihovim codeom i oni dobiju neku kintu od toga.

    A ima jos i caka da se registrujes na MOUS ubacis proizvod u korpu i ostavis dan dva. I onda oni pocnu slat mailove,nesto ste zaoboraviki u korpo ovo ono i na drugom trecem stize i neki discount code.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    bhd and dams82 like this.
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne kupujemo mobitel iz istog razloga. Ne treba meni nikakav premium feeling. Bacanje para.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ali ipak imas premium telefon. Ako ti ne treba premium sto si ga uzeo,mogao si dobiti i neki A14 za 1€


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Pa sad ako nemaš taj feeling naravno da ćeš reći bacanje para, koliko puta ćemo pisati ovdje o tome da nema rasprave o tome na šta neko troši novac i koga šta uveseljava. Neko kupi bicikl od 3-4 milje maraka, neko ajfon, neko kaže jbt možeš kupit dobrog pežoa 307 za te pare. Jednom neko kupio kolica za bebu koja su bila vrijednosti nekog solidnog polovnog auta... Za mene je bacanje para ona bolesna štednja kad čitav život samo guraš negdje i na kraju kad te više nema neko nađe, nisi ni na šta potrošio, eh te su pare bačene...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    SpookyMoO and Stevie_Ray like this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stavi ovakav ekran, kameru i chipset u plastično kućište i ja bih lično radije kupio nego ovo slipavo odvratno staklo koje klizi u rukama pa eto moraš onda i gaće od 100 eura da ga čuvaš.

    A tek ovo titanium preseravanje bolje ne komentarisati

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    MA bas je dobar feeling kad uzmes dobru maskicu i onu jeftiniju, trust me.. lezi, uklopi, nema hodanja, a i u glavi si mirniji za nedaj boze da ispadne.
    Meni je u specku ispao jedno 3x sto iz auta, sto slucajno. nikad insta, ni packe.

    nista, maus u korpou i cekam da mi daju malo vishe popusta, mada imaju pravo dobrih :D

    Dams, koliko je postarina ?
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    5,95 Eura ako je narudžba manja od 59 eura. Kod mene bila 58,50 eura s popustom
    Uštedio pola eura na kraju.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne naplate ti ovi lihvari iz poste 3.5KM :D
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako kad. Nekad prodje direktno nekad svrati na carinu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ovaj put sam platio. Sreća nisu dugo držali kod sebe.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nismo svi isti, pa hebiga ne treba ni druge osuđivati :D

    Meni je jedini fantastičan osjećaj mobitela, onakav kakav je bez ijedne maskice, kad je gol skroz. Ali mi nikada nije padalo na pamet da ga tako nosim, čim se kupi mobitel, prvih par dana je u onoj ružnoj providnoj maskici koja dođe uz mobitel(bar mi je uvijek do sad dolazila, od proizvođača), a onda nabavim neku jeftinu naravno koja je full stealth, skroz crna/tamno siva.

    Nema te maskice koja meni može dati osjećaj "premiuma" u ruci, može jedino u glavi da imam efekat da sam platio xxx para maskicu i da je ona ultra kvalitetna(ne kažem da neke od njih stvarno nisu).

    Mobitel mi je ispadao x puta u ovoj aftermarket od 10,15,20 KM koliko već, i nikada nije dobio niti jedno oštećenje, i sad kad je skinem, mobitel je nov novcat haman(pričamo o P20 Pro koji se nosi već X godina). I naprijed idalje ima fabričku onu zaštitu za ekran, ne staklo nego zaštita, stealth je, haman se ne vidi nikako, a štiti ekran kada se mobitel nađe slučajno u džepu sa ključevima ili nečim sličnim što može oštetiti.

    Gledao sam bruku reviewa raznih proizvođača, i bacanja telefona sa velikih visina i slično i da im ništa ne bude, a izgledaju kao obični case i to mi se sviđa i to bih možda i nekad uzeo, ali neke koje izgledaju svemirski da bi meni zaštitile mobitel neka hvala.

    Da se razumijemo, nije svako isti i ne bavi se istim poslom, nije ista situacija kod Dine gdje se vrti uvijek oko auta, raznih ulja, prljavštine, nekakvih podloga i materijala koje realno i objektivno veoma lahko mogu oštetiti ove današnje šminka telefone od par hiljada maraka, a koji se izgrebu i sjebu kao od šale.

    Mobitel se treba zaštiti od eventualnih gluposti, ali ne treba vala ni rob biti predmetu i čuvati pod staklenim zvonom ako se nema potrebe.
     
    Last edited: Feb 11, 2024
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja kupio telefon i odem zaštitno staklo da kupim. Kaže lik ima evo ovo 80 KM :eek: Neka hvala, jer i ono od 5 KM odradi svoj posao. Maskicu uzeo isto neka jeftina, zaštitila i kamere i sve okolo. Da ima neki dbrand ili spigen kupiti po 30 40 KM dao bih, a 100 i slično ne.

    Ako zaradite toliko para da se bojite ds ih poslije vas neko drugi ne potroši, razmislite o smanjenju radnog vremena a povećanju slobodnog :D
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ne bojim se ja toga, ja ih potrošim tako da neće ostat neka suma
    I ja sam kupovao maske od 15-20KM do prošlog telefona pa platio 70,nisam vjerovao da ću toliko dati ali eto, Dino mi nahvalio Mous međutim sad kad sam se navukao za ovaj novi telefon 65 eura, ja odustanem i na kraju par dana googlanja i svega i skontam da nema alternative, mogao sam riskirat za max 20KM manje, nije se isplatilo. Došla prekjuče i to je to, bolje sumnjam da ima na tržištu. Uostalom sretan sam, zar to nije najvažnije, ili da kupujem neke jeftine pa jednu po jednu mjenjam jer nisam zadovoljan i opet potrošim toliko ili više novca...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk