Koji Firewall i antivirus

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Critical~, Jan 31, 2007.

  1. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Koji Firewall i Antivirus-ni program da koristim? Hvala. Takođe koji vi koristite

    :)
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Malo koristi search bila je ovakva tema najmanje 100 puta...
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    F-Secure :mrgreen:
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    NOD32 Anti-Vir
    Sygate Personal Pro Firewall
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Kaspersky AV 6
    ZoneAlarm PRO
    Lavasoft Ad-Aware

    Sve shto ti treba da rachunar bude siguran i chist :D
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    NOD32 & Zone Alarm. :wink:
     
  7. Chem

    Chem Komšija

    Nod(prije kaspersky dok nije bilo black listed)+comodo firewall+Lavasoft Ad-Aware

    hvala Bogu bez problema dosad
     
  8. Nihad

    Nihad Aktivista

    Moj antivirus je NOD32 (v2.41 otprilike), a fajervol je ZoneAlarm Pro (v4.1 otprilike).

    Kriterij za izbor mog softvera je bio kvalitet, brzina i efikasnost (u pogledu zauzeca memorije).

    U zadnje vrijeme trazim zamjenu za ZoneAlarm 4 jer i nije bas malehan program (iako relativno malehan). Nasao sam Tiny Personal Firewall i Kerio Personal Firewall (iako su izgleda to dva haman ista programa samo je Tiny preprodan u Kerio).
    Probao sam Tiny i fakat je tajni, samo je tezak za koristiti, tj. korisnik mora dobro znati mrezne fazone da bi ga koristio.
     
  9. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Do sada koristio AntiVir i nije loš, u zadnje vrijeme Avast.

    Moj prijedlog, nipošto McAfee, opterećuje sistem gore od Norton-a. Ja sam ga instalirao na frišku instalaciju WinXP-a bez ikakvih drugih programa, i dobro obara performanse.

    Dobra kombninacija: AntiVir ili Avast + Spybot ili AdAware + ZoneAlarm
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Zasto niko ne spominje / ne koristi Bit Defender, po mnogim strucnjacima najbolji AV program danasnjice?
     
  11. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Evo instalirao sam NOD32. Svaka ikonica mi zaražena virusom. :lol: A i nešto internet usporen + troši MB malo više, možda je zbog toga (VIRUSI)...
     
  12. n00b

    n00b Novi član

    Kaspersky internet security 6.0.1.411 meni sasvim dovoljan
     
  13. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Evo reinstalirao Windows, sada leti sve. :) Jest da sam u free zoni ali i onda sam bio pa nije.. kakav je taj Kaspersky