Kratki spoj

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Angelus, Feb 13, 2007.

  1. Angelus

    Angelus Novi član

    dakle zanima me ako jedna komponenta u sistemu(sekundarna,nezavisna od matićne,direktna na napajanju) napravi kratki spoj,može li ona pregoriti nešto osim napajanja.

    dakle fora je ova.imam dvje neonke u kućištu,jedna je počela gubit kontakt,na šta sam ja rastavio žice i slemio dio gdje se gubio kontakt,no nažalost zbog finese male žice kod neonke(unatoč toni izolir trake) postoji 1% mogućnost spoja,dakle što se sve može dogoditi

    zahvalan sam na komentarima...JAKO
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovisi od napajanja.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako je napajanje iole kvalitetnije, cim nastane kratki spoj, ugasit ce se.

    U suprotnom ce napajanje izgorit, a u najgorem slucaju ce spalit i neku drugu komponentu.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije mi uopce jasno zbog cega rizikovati. Dvije neonke su 12.5KM. Lagano u trgovinu i rijesiti se rizika.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, bilo bi vrlo glupo napravit sranje zbog pisljive neonke. Ionako su neonke gay.
     
  6. Angelus

    Angelus Novi član

    da znam,nego nemaju više plavih neonki u osijeku,jedni ne drže estetiku a drugi naručuju estetiku doslovno svake godine,tako da...

    chieftec 350 watta,šta mislite?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma i napajanje da ti vrisne steta je. Ako vec ne mozes srediti da bude 100% sigurno, iscupaj neonku spavaj mirno.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Velika steta...imam isto napajanje i vrijedi svake marke/kune.

    Lijepo ti odspoji neonke i gotovo.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, ali ja ne bih rizikovao. Nedavno sam slucajno spojio 12V i GND zice dok sam radio nesto. Puce, bljesnu, mene drmnu podobro. Ja reko gotovo sve - kad ono dobri Chieftec je prezivio. :mrgreen:
     
  10. Angelus

    Angelus Novi član

    jesam jednu koja šteka,a nekak ću nabavit drugu...vidit ćemo..al da dobro napajanje,jednom sam slučajno spojio cd rom dok je radilo i jednostavno izbilo jean naboj,ugasilo se,poslje sve normalno...iako ljudi moji,sa izlaskom r600 ja idem na tagana od 480...ta krvopija(strujopija) će izvuč puno više nego što čifty daje,a chiefteca ću lijepo držat u backupu,mogu dobit oko 150 kn za njega,al opet puno bolje da ja iam osiguranje za crne dane :wink:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LOL ne tako davno sam i ja imao kratak spoj. Ko kad sam konj spajo vent nazivo. Naravno Chief je sve to junacki podnio.
    Ne svrstava dzaba njega jonnyguru iznda Tagana i ostalog Topower smeca. (izuzev OCZ Powerstream-a) Delta je to. :D
     
  12. Angelus

    Angelus Novi član

    ja sam sat tak slučajno prihvatio obje žicve od neonke,opet nisam skonto da nisam odspojio neonku od startera,drmnilo me isto...jesi osjetio palčeve kak bride 15 min poslije toga ? :lol:
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj Chief kojeg imas je debelo bolje napajanje od tog Tagana. ;) Mozda nije snaznije(sto je to snaga?) ali je kvalitetnije. Tagan se jako pokvario.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hahaha. Identicna situacija sa ventom. Doduse nije se dao Chief odmah upaliti, al nakon jedno pola minute je sve bilo ko i prije.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja sam svog prespajo na 7V i tad sam napravio sranje. Koristio prelaz 4->3 pin, usteko 4-pinski molex u napajanje a onaj 3-pinski izmako kontroli i dotako kuciste. Jao koja varnica :lol: I samo vidis ugasi se sve. Mirisem ja smrdi li. Nista. Nema smrada. Upalim ponovo sve radi. :D
    Da stvar bude gora, taj vent(AC TC Pro) nece da radi na 7V, premal mu napon da bi se vrtio. Hehehe dzaba sve spajo...
     
  16. Angelus

    Angelus Novi član

    ahahahah...nisam znao da se tagan pokvario...otkad to...koe sad ono recimo naj?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  18. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ali zato kako gori Codegen! Nemate pojma! :mrgreen:
     
  19. Angelus

    Angelus Novi član

    :smt044 :smt102 :smt041

    nova vrsta vatrometa
    CodegenBigFirePSU
     
  20. burner

    burner Aktivista

    Mojne me prepadat.. U sobi mi tri Codegen-a!
    Pa eto, dva handrim 3-4 godine i ništa im. Mora da sam naletio na dobru seriju, jer "guraju" Plextor-e na kojima sam hiljade diskova snimio.