Kratki spoj

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Angelus, Feb 13, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakve veze sad imaju plextori s tim?

    Mnogi su tako govorili, super mi je i codegen, radi evo toliko i toliko. A onda krepe i odnese pola racunara za sobom...:roll: Zato i jest vazno imat kvalitetno napajanje...a da ne govorim u uber-jakim pilama koje zahtijevaju kvalitetna i jaka napajanja...
     
  2. burner

    burner Aktivista

    Doduše. Bilo je tu i Pioneer-a.. :D
    Ma ništa.. Htjedoh i Plextor-e pohvaliti usput.
    Poenta je da su radile (napojne) pola svog životnog vijeka (i još uvijek rade), a kada rade, onda rade punom parom. Koristim dvije mašine samo za presnimavanje diskova. Desetine hiljada diskova su presnimile.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nek si ti pljuno za plextore, a to sto je napajanje srot nema veze :D

    Zar je to opterecenje? :roll: Snimat diskove?
     
  4. burner

    burner Aktivista

    A šta jeste?

    Btw, nisam ja pljuvao i nisu moji računari. Radim s njima.

    P.S. Da budem precizniji, tri su optička uređaja u pitanju. Jedan čita, dva snimaju. Nije baš da nije opterećenje.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To ti dodje max (ali bas max) 75W kad sva tri rade pod ful opterecenjem. To ti dodje potencijalno da sva tri prze na max brzinama.

    To jedan athlon xp 3200+ nadjaca potrosnjom sa 100% opterecenjem.

    Kako god, ode tema daleko u OT.
     
  6. burner

    burner Aktivista

    Sorry za OT. Samo proširujem(o) obzore.
    Nisam naveo koji procesor imam. Nego, čisto informativno, koje radnje opterećuju napojnu naviše?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Od komponenti ove danasnje graficke (pci-e) su bez konkurencije. Procesori su takodjer jaki potrosaci, pogotovo ako uzmes u obzir da su jako cesto 100%load. Jos na to dodas i maticnu. Iz ovog je lako zakljuciti.

    Imas na linku malo detaljnije.
    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic ... apajanjima
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. Angelus

    Angelus Novi član

    imam core 2 duo,tak da se tu ponešto izvučem što se tiče napajanja,ali što se tiče pci-e grafa...ma smješno je...pratite sad ovo..grafićka ima puno jači takt,ali je puno toplija i puno više napajanja uzima,sad gledajući na to ne uzimajući pixerl shadere itd itd...jer nekom to isto ko clockanje? :lol: