Koji LCD od ovih vrijedi uzeti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by AdoSA, Mar 4, 2007.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    drugi. mada ja ne bih nijedan zbog aspekta slike...
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    I ja sam za drugi ja imam 720N i prezadovoljan sam s njim.
     
  4. mahe-vi

    mahe-vi Novi član

    Takodjer drugi dobar je,ima umene frenD;))
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ja imam 1952 kosta isto kao i 1919 ali ima bolju matricu(citaj brzu)
    430km u comtrade shopu u merkatoru
    mislim da je u cjenovnom rangu najbolji (plus 3 g garancije)
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    A vrijedi li za Dell 19-ku dati 600 KM??
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Sa SAMSUNGOM nechesh napraviti greshku :D
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    Ne bih rekao, jer za 605 KM (znači sa PDV-om) možeš kupiti LG 20'' Wide Screen isto u Zicompu u Tuzli.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ZiComp daje svega 6mj. garancije, zaobici ga.
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    I za monitore? Jbga to je fakat malo. Mada će neki reći (i ja sam jedan od njih) ako se ne pokvari u roku 6 mjeseci dobar je.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    6 mjeseci je smijesna garancija na monitor od 600KM. Radije bih kupio polovan.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ne znam da je bas neka velika razlika ako ti je garancija 6 mjeseci ili 1 godinu pogotovo kada je rijec o monitoru i to lcd, ja bih uvijek isao na bolji monitor sa manje garancije nego obrnuto. A ja bih se nadovezao pitanjem kakva je situacija u nasim trgovinama oko bad pixela? Koliko se tolerise i da li ulazi u garantni rok ako se pojave u toku upotrebe?
     
  14. burner

    burner Aktivista

    U NTCHS-u reklamacije zbog mrtvih pixel-a uvažavaju u slučaju da postoji 7 pojedinačnih (raštrkanih) ili 3 u grupi (jedan do drugog). Nekako mi to bezobrazno od njih. Kako god, ja nisam "dobio" nijedan (LG L194WT) ! :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    A zna li neko kakva je situacija u Plusu sto se mrtvih ili zaglavljenih pixela tice?
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ti imas pravo traziti da ga odmah prikljuce da vidis ima li mrtvaca :wink:
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobro to ali ako se pojave u garantnom roku, kakva je onda situacija?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    To neznam, saljni im mail ili ih nazovi, sve ce ti reci
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja koliko znam mrtvi pixeli se pojave samo u procesu proizvodnje i ne javljaju se kasnije i ne sire se... ili sam u krivu?
     
  20. Predator

    Predator Aktivista

    Postoji tolerancija na mrtve pixele za 17-ku je koliko ja znam 5 komada tek preko toga ti mjenjaju monitor zato obavezno provjeri prije kupnje,ja sam ovoga samsunga kupio u Kim-tecu dok su imali maloprodaju samo radi 3 godine garancije i 0 mrtvih pixela, cak sam imao 1 stalno upaljen pixel u prvih par dana i odmah su mi zamjenili za novi.
    Neznam sto se tice Wide Screen monitora meni nesto neleze vjerovatno cu za par godina kada budem ovaj mjenjao morati kuputi Wide ali barem cu skupljati lovu za neki veci od 20" jer mi je smijesno nizak kao 17" obicna a to mi je malo.