twinmos vs. takeMS

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Samir_Masinac, Jan 29, 2007.

  1. adsl boy

    adsl boy Novi član

    ja imam u svojoj kanti 2X256mb take-ms i za sad se drzi ko mercedes :lol: . a jaran ima 2X512mb isto take-ms isto tako perfektno radi
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    samo napomena jedna... izbjegavajte sd kartice od takems-a.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Bile su u prodaji, evo 2-3 mjeseca jos se niko ne zali. Mislim na 512 i 1gb modele.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    jao nemoj da ti kažem podatke uopće... uglavnom nije bitan kapacitet, to su one minisd sa adapterima - tko vidi neka bježi :D
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam u dodiru sa klasicnim SD karticama, do sada su OK :D :D
     
  6. monK

    monK Komšija

    mp4 playeri su im katastrofa!
     
  7. neverland

    neverland Novi član

    Imaju dvije vrste SD kartica TakeMS-ovih......izgledaju isto ali na jednoj su kontakti uvuceniji u plastiku od druge....tako da moras gurnut komad papira sa karticom da pritisnes da je player (takodjer TakeMS-ov) moze procitat....uglavnom....ja sam dobio uz SonyEricsson K800i TakeMs memory stick micro M2 od 512 MB, jednom ga izvadio i kad sam ga vratio nije vise radio, tj. telefon ga nekad procita nekad ne, onda sam lijepo izvalio 120 km i uzeo gigu Sony Memory Stick Micro M2 i cini se da kad bi ga sazvako i gurno u tel da bi opet radio......Anyway.....TakeMS treba zaobici u sirokom krugu
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    ''W'' Serija dolazi sa Sony Magicgate memory modulima, zamjenjena ti je memorija (ako si nov uzimao).
     
  9. AmoK

    AmoK Novi član

    Ne znam zašto se žalite na TakeMS.
    Ja već 1.5 godinu radim s njihovim memorijama i SD karticama (sklapam konfiguracija >300 konfiguracija, prodaja informatike) i nikada do sad nisam imao problema.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    šta je to >300 konfiguracija godišnje ili si distributed ms-a? :D

    shala mala... ms kartice su stvarno dreq, sa ram modulima ekipa nema nekih problema.