twinmos vs. takeMS

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Samir_Masinac, Jan 29, 2007.

  1. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Twinmos je nekad bio u srednjoj klasi. Kakva je situacija danas? Interesuje me i za DDR i za USB-Stickove.
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Još uvijek osrednja.

    Za lakše poređenje recimo da je Kingmax bolji za 30-40%.
     
  3. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    A situacija izmedju twinmos-a i takeMS-a. Jest da je takeMS "veoma niska" kategorija. Kako su se pokazali jedni u odnosu na druge.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Twinmos IMHO ima puno bolji ram. Twinmos ima i "high-end" memorija.

    @Topnik
    Po cemu je kingmax bolji za 30-40%? Performanse ili?
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Ma kada se takeMS uopshte pojavio na trzhishtu? :S
    TwinMOS je ipak bolji od takeMSa i sa njihovim chipovima nisam imao problema do sada.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    izabrao bih twinmos ispred takems-a u svaka doba. imao sam cak u dva navrata twinmos ram - fenomenalan je bio...
     
  7. TopniK

    TopniK Komšija

    Za početak definitivno stabilnost. Imao sam iskustva sa dvadesetak primjeraka. Kod uparivanja dva modula kingmaxa nikada nije bilo problema (odrađeno na nekih 20 mašina) a sa twinmos-om je bilo problema čak i onda kada u dual channel mod staviš dva identična modula.

    No to se nije dešavalo samo meni/nama jer su se i drugi žalili.

    A također i po perfomansama. Kingmax se u većini slučajeva može podesiti na bolje latencije.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Znaci bolje latencije 30-40% :lol:
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehehehehe :mrgreen:
    Nema ni moja na 2-2-2-5 i 1T 30-40% vecu brzinu od 3-4-4-8 i 2T, kakve ima vecina jeftinjara...

    Cuj 30-40% :lol:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    To se zove mahalsko izvaljivanje.
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    Nisam naveo samo latencije nego STABILNOST (ono mnogo bitno) čemu možeš komotno pridodati 20% prednosti naspram twinmos-a. Recimo da su, kao što već napisah perfomanse bolje za nekih 10% i dobiješ opet onu moju navedenu prednost od 30%.

    Nije mahalsko izvaljivanje nego se jednostavno ne poklapa sa tvojim mišljenjem. Takvih ''koji misle da sve znaju'' je pun forum.
     
  12. Predator

    Predator Aktivista

    Sve mi se cini da i ti spadas u tu kategoriju koji misle da sve znaju.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Kako mozes stabilnost rama ocjeniti u procentima? 40% stabilan?

    Stabilan 'il nestabilan nema druge tipa ''haman pa stabilan''.
     
  14. TopniK

    TopniK Komšija

    Nisam ocjenio sa 40% nego, kao što piše u predzadnjem postu, 20% ali 20% prednosti naspram Twinmos-a i, opet kažem, perfomanse su bolje za nekih 10%. Znači onako okvirno nekih 30% prednosti.

    Lik dođe da kupi još jedan modul od 512 MB Twinmos i onda se vrati i kaže da mu se ruši sistem kada koristi oba modula a kada koristi jedan od ta dva (oba posebno) onda mu sve radi kako treba. A oba modula Twinmos DDR400 512MB.
    I kada ti od cca 40-50 prodatih modula Twinmosa dođe takvih 15-20 ljudi sa istim problem ''nestabilnošću'' (na onoj, na ovoj itd. ploči) a za Kingmax ama baš nijedan i kada i sam to uvidiš nakon što sklopiš i testiraš veći broj računara onda počneš razmišljati drugačije.

    Nego, u pravu ste vi. Eto ubjedili ste me da nisam u pravu i ja se sada stidno povlačim od svog stava.

    Ok?
     
  15. Predator

    Predator Aktivista

    Sve to nista neznaci na mojoj prosloj masini radio Corsair XMS3200 C2 10 mjeseci i crko zamjenio za iste posto je bilo pod garancijom opet crko za 10 dana nakraju stavio Kingston i evo radi vec godinu bez ikakvih problema.
    Znaci kako koja serija imao sam ja pozitivnih iskustava sa Kingmaxom, a imao sam i horor situacija da je radila samo na jednoj ploci a na pet nece.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj cors je los. Vec ima jako puno slucajeva rikavanja tog XMS3200 C2 modela.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Zar nije poredjenje TwinMOSa i takeMSa a vi ubacujete Kingmax i Corsair :p
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Covjek veli da i Cors zna krepat, a ne koliko ga je clockao i sl. ;)
     
  19. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Ja sam prije jedno godinu dana uzeo novu 512-ku PC3200 TakeMS-a u IT computers i riknula mi je za mjesec dana. Nikad vise.
     
  20. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Nemam ja probleme sa takeMS-om. Al drug ima Celerona 2.4GHz sa 256MB i haman kako kaze twinmos-om. Pa ako mu bude frka za nac drugi identican modul il ako bude skup (nisam siguran dal uopste i moze maticna DCh), da utikne jos jedan takeMS od 256MB. Svakako nije neki gamer. Konfa onako samo za solidno gurat winXP, sa solidnim koristenjem nekih jacih paketa tipa Matlab. U svakom slucaju nesto konta nabavit twinmos-a pojeftino, ovo-ono connections, folovi ispod tezge, pa cemo vidjet sta cemo.