Umrezivanje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zlajaman, Jul 14, 2004.

  1. zlajaman

    zlajaman Novi član

    Htio bi se umreziti sa komsijom, ali imamo nekih problema. Obojica imamo kartice 10/100Mbps, a razdaljina medju kompjuterima je 20-ak metara. Cuo sam da je "veza" uredu samo do 10 m. Da li se mozemo umreziti iako je razdaljina ovolika, hoce li biti nekih smetnji?

    Hvala!
     
  2. Miko

    Miko Aktivista

    Koliko ja znam utp kabal ima domet od 99 metara, ali zapamti tebi treba za direktno umrezivanje kompjutera cross over kabal tj jedna strana je normalna, a na drugoj se mijesaju zice. To se tako radi ako ides direktno sa jedne kartice na drugu
     
  3. zlajaman

    zlajaman Novi član

    OK, hvala puno! Ima li neko nesto da doda? :) :arrow:
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Miko ti je sve rekao, jedino ako naknadno budes trebao pomoc oko podesavanja mreze, mada je to sada gotovo pa plug n play sa xp-om.
     
  5. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako je na oba XP ici ce sve samo osim sto je mene znao zezati internet sharing pa sam poceo koristiti proxy server..

    Meni je drugi racunar udaljen jedno 3m a koristim 30m kabl :) .
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Jemam nikakvih problema
    Na mom kompu stavim ip 192.168.0.1 a na drugom 192.168.0.2 subnet mask mi ostaje onaj 255.255.255.0
    A default gatesay na ovom drugom kompu je 192.168.0.1 i sve radi super, cak i internet connection sharing :D.
     
  7. zlajaman

    zlajaman Novi član

    Ima li se u Plus-u kupit taj cross over kabal i kolko kosta ako ima?
     
  8. zlajaman

    zlajaman Novi član

    ok, thx! Evo novog problema, gdje je u Win XP-u Network Neigbourhood??

    Izvinite sto postavljam glupa pitanja :) :roll:
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Imas My network places i od tamo mozes svemu pristupiti..