Creative SoundBlaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Riddick, May 2, 2007.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Budalastine. :lol: :lol: :lol: Totalne budalastine. Nego ako ti je do zvuka uzmi Extreme Music i gotovo, ostalo je bacanje para na džidža-midže.
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Taman htjedoh reć koji će ti klinac to.
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Bacanje para def ;)
    Bolje je ulozhiti cash u neki drugi komad hardware.a ;)
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ah sta vi znate treba li to njemu ili ne? Mozda momak ima Z5500 ili cak nesto bolje.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato i kazem, ako hoce dobru zvucnu, nek uzme Extreme Music. Ista zvucna.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To ok, nego ove doskocice bolje ovo ili ono. Ne zna nitko sta je njemu bolje. On najbolje zna sta mu treba. Momak je samo pitao sprema li se sta bolje da ne zuri.


    BTW iz X-Fi serije samo ne kupuj ExtremeAudio. Ostalo sve moze.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, extreme audio ne valja jer uopce ne podrzava eax.
     
  9. Ante

    Ante Aktivista

    Procito sam negdje da je XtremeAudio Audigy SE in disguise.
     
  10. Riddick

    Riddick Aktivista

    Trenutno imam integrisanu zvucnu karticu (AC97) i nisam zadovoljan s zvukom. Nemam neke kvalitetne zvucnike (Logitech X-230), a i ne trebaju mi jer na ovu karticu primarno idu slusalice, al ne obicne! Trenutno imam Trust 5.1 Silverline Headset 751B, a jedina zamjerka na njih je sto su 5.1 inace imaju 6 zvucnika (po 3 u svakoj slusalici!).

    Crnjak mi je da kupim zvucnu karticu, a za 7dana izbace neku s podrskom za npr. 8.1, EAX6 itd. Da li ce sa DX10 igrama ubrzo izaci neki novi standard za zvuk???

    P.S.
    - Stvarno ne kontam sto se slusalice 2.1 prodaju kao gamerske kad to nisu :?
    - 5.1 i 7.1 slusalice reklamiraju se da imaju 3D zvuk, sto nije tacno?!! X puta sam izgubio igrajuci preko neta zbog nemogucnosti pravovremene 3D lokacije protivnika :(
    - Po meni samo slusalice imaju buducnost u modernom gamingu, a tek slusalice 8.1 (koje se mogu simulirati sa 3 zvucnika po slusalici) su prave 2D i 24.1 su prave 3D (koje se mogu simulirati sa samo 5 zvucnika po slusalici).
    - USB slusalice su obicna glupost, kao mis i tastatura...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema pravog surrounda iz slusalica. Zaboravi ti to.
    BTW nema nikakvog smisla kupovati X-FI karticu za x-230 ili bilo koje trust slusalice.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da. Audigy SE (50-60KM) ili Audigy 4(120-130KM). Plafon.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Slusaj stari moj, nabavi negdje Platronicse pa ces vidjet sta je razlika u lociranju protivnika u igrama...Dobre slusalice su ti neka vrsta cita 8) Sve kroz zid pa jos u glavu :wink:
     
  14. Riddick

    Riddick Aktivista

    Cuo sam za njih jos davno i da su dobre al skupe. Pogledat cu na netu sta imaju... Svako moze da koristi slusalice i to nije varanje u igrama :wink:

    Ove sto imam Trust 5.1 Silverline Headset 751B veoma su dobre samo steta sto su 5.1. Eh da jos imaju dva bocna zvucnika, a koji se mogu lako simulirati s postojecim zvucnicima u njima bilo bi :smt023

    P.S. Hvala svima na komentarima, a za sad sam odustao od kupovine zvucne kartice, kupuje se drugi hardware :)