Pitanje vezano za bihnet news server

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by n3v3rm0r3, May 2, 2007.

  1. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Imam pitanje vezano za uploadovanje(postanje) file-ova i poruka na news server. Da li se file-ovi uploadovaju preko powerposta (probao sam jednom i cini mi se radi :)) ?. I pomocu kojeg programa se post-aju poruke , posto mi se cini da sam negdje procitao da se ne smiju post-ovati grabitom? :)
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    poruke postas i citas pomocu bilo kojeg programa osim grabita. grabit postasi su veoma nepopularni, tako da stagod postavis u poruci mozes ocekivati da ce odgovor glasiti da ne saljes poruke grabitom. :)
    probaj 40tude, ako ti se ne svidi mozes i outlookom citati/pisati.

    a za slanje koristis powerpost. budu s vremena na vrijeme upute pa bi ti najbolje bilo da ih skines.
     
  3. monK

    monK Komšija

    Ja koristim yenc powerpost, ne pravi probleme...al' ga nisam uspio svariti do kraja, još ima par nejasnih opcija!
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija



    khm pa kaj se ima tu sta svarit..... :wink: , doktoriro sam na njemu drugi dan, prejednostavan je .... :shock:


    P.S. newsbin je meni bolji od grabita..... ;)
     
  5. monK

    monK Komšija

    Ma jednom je razbacao album po čitavoj grupi, prva pjesma na vrhu druga par nivoa niže, i tako 10 pjesama, izgubih se dok ih i sam nađoh...

    Doduše, nisam se ni trudio da ga svarim!
     
  6. Zombie

    Zombie Aktivista

    Za postanje poruka na newse probaj Mozilla Thunderbird.
     
  7. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Thx , evo koristim 40tude. Imam jos jedno pitanjce vezano za powerpost. Kako da stavim da file uploadova na 2 grupe iz 2 razlicita servera( npr u grupu bih.alt.binaries.videos u news.bihnet.ba i u news.bih.net.ba) , tj. da li se mora posebno uploadovati za svaki ili se jednom uploadova za obje grupe ( ako da kako ? :))
     
  8. perke

    perke Aktivista

    nema potrebe, mislim da su serveri u synchu... mada nekad i to zapne, ali se nakon nekog vremena pojavi na oba servera

    btw. cini mi se da je onaj stari malo brzi :wink:
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Stari (sa tackom) je brzi i kad na njega saljes, mirroruje se na novi (obrnuto ne vazi) tako da nema potrebe da saljes na oba.
     
  10. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Aha , jbga ja slao na novi :D , al eto odsad cu slati na stari :)