E6850 3000MHz, FSB1333 vec u prodaji (austrija)?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by azzaro, Jul 1, 2007.

  1. azzaro

    azzaro Aktivista

    INTEL Core2Duo E6850 3000MHz LGA775 4MB FSB1333 ATX DT boxed CPU, 251,57 EUR

    U Austriji se vec formirala cijena i moze se naruciti, kazu da stize u roku od mjesec dana max.

    Cisto zbog usporedbe u istoj prodavnici jedan E6600 kosta 212,78 EUR.

    http://schnapp-und-ab.at/product_info.php?info=p1354207

    Hoce li ovi novi cpu (fsb 1333) moci raditi u mbo sa fsb 1066?
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Neće raditi, osim ako imaš bios update za ploču koji će to omogućiti.
     
  3. Ostraq

    Ostraq Guest

  4. azzaro

    azzaro Aktivista

    Pa bice uskoro dostupan svima ali zanimljivo je da vec na stock frekvenciji kazu da je oko 3% brzi od X6800EE koji kosta oko 900 eura a ovaj 250 eura!!!

    Gledam i Quad 6600 prije par dana bio 450 i kusur eura a danas 369 eura.

    Nek je krenulo nizbrdo :mrgreen:

    Kako li ce AMD odgovorit na ovo? Trenutno je Athlon64 X2 6000+ oko 160 eur.
    Nemaju nista jace u ponudi?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti procesori sa tako velikim FSB-om su los izbor. Treba uzet ove sa 800MHz ili 1066MHz FSB-om dok ih ima. Cak i ako se prodaju po istim cijenama.

    Kad izadju ovi noviji sa 1333MHz FSB-om vec se pocinju povlacit aktualni modeli.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    iskreno ako ne drnda cad/cam/video editing ...koji ce mu k....
    mislim ja nemogu natjerat ni c2d 2160 da se oznoji kako treba a kamo li q6800 i sl....
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Da je meni jedan Q6xxx. Puno encodiram video.
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    pa kupi si jednog sta cekas :wink: , nema se tu sta cjepidlacit :) go for it :) :lol:
     
  9. azzaro

    azzaro Aktivista

    Na jednom forumu citam Q6600 se na stock frek. toliko grije da mu vec tada preporucuju bolji kuler. Kako ga onda klokat?

    A samo par aplikacija trenutno koristi sve 4 jezgre.

    A sto kaze Stevie za veci fsb, pa nisam siguran ni da je dosadasnji bio "usko grlo" ?
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne radi se o tome, FSB JEST usko grlo, nego kad imas proc sa tolikim FSB-om, overclock je nemoguc bez skupe meme koja ide na bar 1200MHz. A i da ide na 1200MHz, slab je to overclock koji mozes napravit.

    Fazon je da mema mora pratit FSB inace visok FSB nema smisla. ;)
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    a sto ces ga majketi klokat kad ga na defaultu nemozes opteretiti kako treba :roll: jedino ako se bavis nekim jako zahtijevnim editovanjem ili sta ti ga ja znam vec mada i to sumnjam ali eto...kako god misljenja sam da na q6600 ne treba overclock.
    meni quad core ne treba.volio bih ga imat ali mi ne treba.nemam sta sa njim radit jer se nebavim cadom i sl.stvarma.to bi bilo dobro za vedu i ostale koji se bave time.
     
  12. nomad

    nomad Novi član

  13. azzaro

    azzaro Aktivista

    Moja procjena od 500 - 550 KM.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Zna li ko ima li kod nas uzeti Q6600? i koliko je love?
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    imas u formelu. cijena: 1.145,43 KM :mrgreen:
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    opaaaaa, e hebiga..malo mi je to previse, cekam da padne na 600 - 700 KM pa onda ga uzet ili kakvu AMD 4xcore alternativu. To je ipak prepreprevise :(
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pricekaj ti da neko skonta kako uvezati PS3 sa kompom u cilju brzeg rendanja scena. Kad se to desi, Cell BE ce pojesti svaki proc bez obzira na broj jezgri. :wink:
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Baha ti sve furaš na PS3 :mrgreen: . Za dvije godine će doći proce (možda čak i ranije) koje će poderat Cell BE 8)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Lijepo je sanjati iskusni. Pogledaj u kojoj rezi i u koliko fps-a najjaci procovi rendaju realtime grafiku, pa onda javi da ti bacim pokoji link sa beta testiranja...
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    Chill chill :D Nikad se ne zna. Čim se kaže nešto u kontra stavu za PS3 odmah se uozbiljiš :lol: