Sporo otvaranje Offica 2007

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Lovac07, Jul 4, 2007.

  1. Lovac07

    Lovac07 Novi član

    Ugradio sam najnoviju verziju Offica i kad god pokrenem bilo koji od njegovih programa, primjetio sam da se mnogo sporije otvaraju nego u ranijoj verziji 2003. Da li se moze nesto podesiti kako bih ubrzao njegov rad. :idea:
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Da li koristiš skeniranje file-ova za viruse? Ako koristiš onda je do toga, mada se Office 2007 applikacije otvoraju sporije po normali, ali ne nešto duže od 2003.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema potrebe za Officeom 2007. 2003 obavlja svoj posao i vise nego dobro, a nema onog idiotskog "ribbon-a". Uglavnom, i ja sam imao 2007, i dokumenti se jesu primjetno ucitavali sporije od 2003-ce.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    druže majore, ja jučer hitno da htio u grad idem :D

    @bahamut... potpis.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa da. Otvaraju se sporije, ali malo sporije. Shvatio?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma shvaćam... smiješno tipkaš i to je to :D
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Smiješno, da si bar naveo konf. koju imaš. Možda si stavio Office 2007 na neki celeron i 256MB rama, i očekuješ da radi brzo.

    Outlook zna biti znatno spor i za to ima patch!
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    outlook xp je recimo doslovno mrtav ako mu je .pst fajl veći od 2gb ako se ne varam... 2003 to ispravlja.
     
  9. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista


    Ima i za ovo patch koji vrati stari meni. Tako pise u BUG-u nisam probo. :mrgreen:
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    pa isto mi je onda ostati na 2003 + ne moram sejvat dokumente u format koji mogu čitati ostali paketi officea (jedan iznimno naporan feature 2007ice).
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    imas opciju u 2007 da po defaultu snima fajlove u 07-2003 formatu.. i onda rega picis save
     
  12. Lovac07

    Lovac07 Novi član

    Odgovor HamziBegu za konfiguraciju. Gigabajat ploca sa Intelovim procesorom 3.06, 1 GB DDR2 rama na 533 Mhz i graficka 256 MB.
     
  13. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Znao sam ja da negdje ima tih 256MB i da to zeza. :D, šalim se. Eto si dobio odgovor od Bahamut_Zero, da se vratiš na Office 2003, i odrekneš se svih slatkiša i klišea sa kojima je okićen Office 2007.
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako vec pitas takva pitanja, onda ti je vjerojatno i Office XP vec bio overkil. Stavi 2003 i uzivaj. Ionako rijetko tko koristi vise od 2% mogucnosti.
     
  15. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ne razumijem i nikad necu razumjeti potrebu instaliranja najnovijih programa, kad njihove starije verzije obavljaju jaaaako dobro svoj posao i ono za cega su namijenjeni. A ako vec hoces/hocete da imas instaliran najnoviji bjelosvjetski softver, bujrum brate, uzmi konfiguraciju od 3-4 kile KM i nece biti trzanja. Zadovoljan ti, zadovoljni proizvodjaci softvera, zadovoljni proizvodjaci hardvera. :smt002
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ma siguran sam da ima sve za podesiti... ali mi nije jasno ZAŠTO takve gluposti gutamo???