Problem sa grafickom

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KuLSoN, Jul 7, 2007.

  1. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    Imam GeCube ATI x1050 256MB AGP8x,problem je u tome sto nemogu igrati nikakvu igru.Kada startam igru uvijek mi pokaze sljedecu poruku: VPU Recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands.Please tell ATI Technologies about this problem.The generated error report contains only system information such as driver version,AGP settings,graphics frame buffer size,etc.That will be used to analyze the problem.This report will be treated as anonymous.Probao sam i sa novim driverima driverima sa ATi stranice ni to nije pomoglo.Nadam se da vi mozete nekako pomoc:D
     
  2. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    U mene se isto desavalo kad sam klokovao svoju 9600pro, nego imali garanciju.
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

  4. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    Nije pomoglo,postoji li drugi nacin?
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Je li grafa nova? Ili je korištena i prije pa sada prestala raditi?
     
  6. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    Tek sam je kupio.Nova je
     
  7. Ostraq

    Ostraq Guest

    Reklamiraj - vrati
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Slažem se, vrati je.
     
  9. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    Ok idem u ponedeljak da je vratim.Hvala pomogli ste mi da skontam da nije do mene nego do graficke.
     
  10. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    Sad kad sam rijesio ovaj problem pojavi se drugi PC mi se povremeno restartuje
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Napajanje?
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Kakvo ti je hladenje? Koje napajanje?

    EDIT: Brzi Dog bio ;)
     
  13. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    MS KY-400ATX P4 napajanje i imam intelov stari hladnjak.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vjerovatno je do napajanja. Ali provjeri i memorije (memtest86), i temperature.
     
  15. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Koji ti je čipset?
    VIA i ATi se ne vole nikako (bar je tako bilo u AGP eri). Da ne bih čekao da odgovoriš.
    Ako je VIA čipset, stavi AGP na 4x. To možeš uraditi iz BIOS-a ili direktno iz ATi drajvera. Grafička ti je i onako slaba tako da joj je i 4x previše :D. Ako i dalje pravila belaje, malo podigni voltazu AGP-a.

    Mada ako je slučaj VIA + ATi, prebacivanje na AFP 4x bi trebalo odmah da djeluje.
     
  16. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    Sad radi bez problema