Tuzlaci u akciju

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Jun 22, 2007.

  1. Ante

    Ante Aktivista

    Slazem se sa burnerom, dobro je davati krv kad se moze, al kao kod svega i kod toga treba biti pametan i umjeren.
     
  2. Amash

    Amash Aktivista

    Re:

    TOTAL RESPECT :smt023

    Nisam nikada davao krv,i pretpostavljam da nije nista strasno. Jednom sam, zarad nekih nalaza izvadio krv 25-30 puta u 24h i osim toga sto su mi podlaktice bile bas dobro izbodene(imam veoma tanke vene koje je veoma tesko pronaci, tako da su me za jedno vadjenje znali bosti i po pet puta) i tamno plave boje(hodao sam 2 sedmice ljeti u dugim rukavima, da ne bi ko mislio da sam narkos), nisam imao nikakvih drugih problema. Trebao bih fakat otici i dati krv, meni to ne znaci nista a nekome bi moglo puno znaciti, jedini problem je sto ne znam koja sam krvna grupa :?
    Pozdrav
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nakon sto prvi put das krv, znati ces i koja si krvna grupa, i imas li sifilis. :D
     
  4. Amash

    Amash Aktivista

    Prvo znam a i drugo znam.................da nemam 100% :)
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    Re:

    250ml + 50 one tecnosti vec bude u kesi tako da je to 300 ukupno....

    imao sam situaciju da sam jedva dosao kuci poslije vadjenja krvi , bilo nekih 16h, ljeto 35-40° cvrucina upeklo, nisam doruckovao, ma jedva...
    uglavnom, treba pomoci, ali pametnije je naci vise davaoca nego cijediti ove koji daju svako 3 mjeseca...

    toga u bosni jos nema... a dobra je stvar.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da prenesem jednu pricu koju sam cuo uz jutarnju kahvu. Naime, jedan stariji gospodin sto zivi na Sedreniku u Sarajevu ima strasnih problema as pucanjem krvnih sudova jer je, dok je jos mogao i dok su mu dopustali, svaka 3 - 4 mjeseca davao krv i to dugi niz godina. Objasnjenje je da mu se organizam navikao da konstantno nadopunjuje krv u vecim kolicinama tako danjegovi krvni sudovi nisu mogli izdrzati pritisak posto je prestao da daje krv.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, apsolutno tacno. Poznat je odavno taj proces "ovisnosti" davanja krvi. Ja sam na dobrom putu... :mrgreen:
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    pincom.info