100% alkohol

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dmr, Mar 3, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gdje kupiti 100% alkohol u Tz? Probao u apoteci, maksimalni koji prodaju je 70%.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pitanje je sta je ovih 4% :) Treba mi za ciscenje elektronike a da nije elektro provodljiv.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam ni da li postoji uopste pravi 100%. Pa i da je voda ovih 4%, kad se osusi isparit ce sa alkoholom valjda :D


    Ne mora znacit da je tacno, ali eto lik napisao, evo izvor: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=87949
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

  6. selvin

    selvin Moderator

    Eto editovao sam gore, mozda ti odgovori daju neku inspiraciju, neki pisu da je i "aceton" dovoljan.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne smijem aceton nagriza plastiku. Ako ne nadjem nista onda idem sa 96%, thx.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    4% je destilovana voda, koja sama od sebe ne provodi struju.

    Etanol ne može biti 100% čist u normalnim uslovima. Čistiji od 96% ima kojekakve hemikalije u sebi koje ga čine otrovnim. Vjerovatno se ne može nabavit u malorpodaji, pošto je namijenjen za industrijsku upotrebu.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zato trazim izopropil :) Ih da je destilovana voda, je li to 100% u svim ovim 96%?
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Nema šta drugo bit, taj alkohol se dobija destilacijom. Struju ne provodi sigurno, tih 4% vode se uklanja radi miješanja s benzinom i sprečavanja hemijskih reakcija s vodom.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo naso sam u jednoj apoteci 96% i odradio je poso :). Inace trebalo mi za neresponzivnu home tipku na iphonu, a da ne bih rastavljo i mijenjao samo kap dvije u tipku i ocisti od necistoca.