2.1 zvučnici bez basa???

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by b-killer, Jun 25, 2010.

  1. b-killer

    b-killer Novi član

    evo pošto sam nov ode postavio bi jedno pitanje... imam 2.1 zvučnike i zadovoljan sam s basom, al su mi zvučnici preslabi... e sad, tija bi kupit negdi (ako se to može) od 2.1 sistema samo zvučnike! pa ako neko zna jel se to može i ako da, gdje se može kupit? ili možda neko alternativno rješenje naravno...
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pretpostavljam da ti ta 2 zvucnika idu na bass pa iz kutije samo jedan jack na zvucnu karticu. Ako na zvucnoj imas (a trebalo bi ako nije neka prastara masina) izlaz za rear i center/sub, kupi samo jos set od 2 zvucnika i nakaci na rear izlaz. Imas ih kupiti gdje hoces, do 30KM izbora preko glave ;) Tako ces prakticno imati 4.1 sistem i bit ce ja mislim dovoljno glasno za to sto trazis.
    Ako imas para, najbolje kupi 5.1 sitem, neki x530 ili x540 od logitecha.
     
  3. b-killer

    b-killer Novi član

    fala.. imam ta 2 izlaza jer mi je novi komp (točnije imam sve skupa 6 izlaza)... al ja bi potpuno htio mijenjat postojeće zvučnike, znači nabavit 2 nova 2.1 zvučnika, a s basom sam potpuno zadovoljan i ne bi ga htio mijenjat, samo mi je smetalo šta tutnje previše pa se srednji i visoki ton slabije čuje na zvučnicima... pa ako imaš rješenje za to pomaži :) ...ili možda da kupim potpuno novi 2.1 sistem??? pare nisu problem... ;)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    To ne mozes regulisati posebno na zvucnicima? Koje zvucnike tacno imas i u kojem playru slusas ? ako je recimo winamp. Ukljuci EQ i ostavi sve kako jeste samo prvi "regulator" spusti nize i smanjit ces sebi bas.

    Sto se tice dodatne kupovine 2 zvucnika, da ne dodje do zabune, tebi treba ju dva zvucnika za racunar koji dolaze sa pojacalom. Da slucajno ne kupis neka dva "obicn" sateliota pa da ne spojis. Mora biti pojacalo.
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Lakse i isplativije ti je kupiti neke bolje 2.1 zvucnike.
    Sa tim sto hoces, neces bas postici bolju kvalitetu zvuka.
    Koje sad zvucnike imas?
     
  6. b-killer

    b-killer Novi član

    sad imam Log x-210... ja želim da se srednji i visoki ton bolje čuju, al da se čuju bilo gdje gdje odnesem zvučnike, ne samo na kompu, a ova serija nema posebno reguliranje basa nažalost.. onda??? :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Cudi me da se bas toliko cuje da su sateliti ugrozeni. Da tebi sateliti nisu osteceni i da li ti woofer stoji u cosku ?

    Inace, sa tim zvucnicima, kako je- tako je. Ostaje ti samo kupovina drugih zvucnika.
     
  8. b-killer

    b-killer Novi član

    oštećen mi je lijevi zvučnik... valjda elektromagnet, jer šumi nonstop a nekad se i izgasi.. :S ..kad si mi već preporučija kupnju novih zvučnika započet ću temu koja se vjerojatno puno provlačila kroz ovaj forum: koje 2.1 zvučnike kupit? dakle treba mi kvaliteta zvuka, snaga je opcionalna al nije na odmet... želin uživat u pismi koju slušam (valjda razumiš :D )... razmatra sam četri ponude: Logi X-230, Z-323, Z-523 i Genius SW 2.1 1250... al ako ima još neka slobodno je ubaci ;) ...uglavnom sam te ponude gleda u Linksa u Splitu al nisam im naša u ponudi X-230 iako sam čuja dosta pohvala o njemu...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Idi na Logitech a razliku u modelu ganjaj na osnovu nopvca koji mozes izdvojiti ili ponude koju imas.
     
  10. b-killer

    b-killer Novi član

    aha... novac nije bitan, nego kvaliteta zvuka... mislija sam da mi preporuči neko najbolje za neku količinu para, npr. do 1000 kuna...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako novac nije problem, protegni se jos 200kn i kupi Z2300. Mislim da bi bio poprilicno zadovoljan i sa Z-3e (do 700kn).
     
  12. b-killer

    b-killer Novi član

    jel izraženija kvaliteta zvuka ili snaga kod njih, ili su u istom omjeru? ...a od slabije garde koji imaju najbolju kvalitetu?
     
  13. b-killer

    b-killer Novi član

    evo gleda sam neke i mislim da mi je z2300 ipak previše... šta se tiče kvalitete zvuka: X-230, Z-3e, Z-323 ili Z-523? (snaga po strani sada)... ako neko zna iz iskustva bilo bi najbolje da mi reče ili ako je čuja po pričama... fala na dosadašnjoj pomoći sviju! :D
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Z-3e ili z523. X230 imam kuci, i z-3e sam slusao, te mogu reci da bolje sviraju, dok ovaj z523 nisam cuo ali bi trebalo da je bolji od x230.
     
  15. b-killer

    b-killer Novi član

    ..to sam i mislija. hvala puno! :)