2X ASUS 8800 GTS

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by snajper007, Oct 18, 2007.

  1. snajper007

    snajper007 Novi član

    Evo slika malo im je tijesno ali temperattura nije prevelika za sad rade perfektno.
     

    Attached Files:

  2. syss

    syss Veteran foruma

    jaooo... nhf, ali je ovo sve užasno složeno :|
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Daj malo slozi te kablove. Ovo je sramota.
     
  4. snajper007

    snajper007 Novi član

    Složio bih ja ali je sve nategnuto maksimalno,jedva sam sve skopčao.
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Otkopcaj sve,pa ponovo..
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    da... sa malo planiranja unaprijed.
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Ja sam kablove slagao 2 sedmice.
     
  8. snajper007

    snajper007 Novi član

    Imali kakva napojna bez kablova,e da nam je Tesla još malo bio živ.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma pokidaj te vezice, slozi kablove kako treba. Samo one koje koristis, ostalo uvezi odmah gore na izlazu i OK.
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Kablovi su LOL :lol:
    BTW. kad već imaš cash za te dvije grafe onda daj uzmi neki pristojan cpu cooler :D
     
  11. Heinz

    Heinz Aktivista

    Ma polako, sabur. Ko sto ti rece Dog, sve sto ne koristis lijepo povezi i nemoj ni spustati dole s napojne, samo pazi da taj "bunt" ne smeta ventilaciji kad ga smjestis.

    Onaj prozirni ventilator skini, okreni za 180, tako da kabl ide odozgo, pa ga uguraj iza ploce.

    SATA kablove za diskove pazljivo smotaj i ucvrsti, samo pazi, mojne ih lomiti pod 90 i napinjati, ne godi im to nikako, :mrgreen: al' ipak se moze malo :mrgreen:.

    Napojne i SATA kablove "sakrij" iza ploce i nosaca za diskove, treba zivaca al isplati se. Nadam se da ispred ovih diskova imas kakav 120 ili 140mm ventic, pogotovo s novom karticom...

    I sta ce ti DVD ROM ? Ja bi to sutno, samo smeta... :mrgreen:

    Koje je ovo kuciste uopste ? I uzmi sebi kakav cestit Cooler svega ti... Nije ni ovaj stock za 6000 s heatpipeovima los, al ima brate tisih i boljih za 50 markica...

    Prije neg sto sve zasarafis i zatvoris, samo stavi stranicu i fino izmuci masinu, da vidis da se sta nece tresti i pravit buku kad se sve zagrije i prorade svi ventilatori...
     
  12. snajper007

    snajper007 Novi član

    Kućište je QUTEK GAMER 160 KM bez napojne,temperatura procesora mi je najmanja 35-40 gore neide,na diskovima su hladnjaci a ispred njih jedna 8-ca i sa strane jedna 8-ca koje uvlače zrak.Na zadnjem dijelu su dvije 12-ke koje izvlače topli zrak.CooLer za procesor sam imao veliki nije zalman ali je sa cijenom bio tu negdje nemogu se sjtiti marke koja je bila i kad sam vidio da mi netreba prodao sam ga.DVD imam radi lakšeg snimanja,a vjerovatno i navikao na njega pa mi se neda vaditi ga.Kućište je aluminijsko sa nekakvim zaštitama tako da se ionako nečuje i kad rade ventilatori,ali kad stavim ruku iza grafičkih,nisam nikad ni pomislio da će tako topal zrak izbijati iz njih,vjerujte jeza vas uzme da neće se zapaliti sve.Evo imam izvještaje sa Everesta i zaista temperatura nije prevelika znači da nebih trebao imati problema sa tim. :smt006
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne mora znaciti da ti everest prikazuje ispravne temperature. Meni prikazuje sve 20 stepeni vise nego sto jesu.
     
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma šta fali kablovima, da je meni onakva konfa i u saksiji, bio bih zadovoljan :lol:
    Nego, mislim da bi se trebao ubosti kakav Quad Core u tu konfiguraciju, pa bi išao sa SLI-om.
     
  15. Heinz

    Heinz Aktivista

    Sta ce mu quad za igranje ? A i AMD je masina, tako da nema quada sve i da mu treba...
     
  16. snajper007

    snajper007 Novi član

    Pa i nemogu ga staviti sve i da hoću,matična podržava do 6000 dual i dalje neide.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    omg... misli na intel quada koji je imho nepotreban.
     
  18. Heinz

    Heinz Aktivista

    Na stranu sto AMD nema quad core za desktope...
     
  19. dHM

    dHM Aktivista

    jel moze neko ko ima sve te kablove slozene kako govorite da uslika i postavi sliku, i ja imam jako veliki problem sa "gutom" kablova, pa bi bilo fino da i ja to malo sredim; iako mi nije bas ovako ko kod njega:) hvala
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije moje, ali eto da vidis kako to moze izgledati uz malo truda.

    [​IMG]