3Com 3c905c-tx prob

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pac, Mar 26, 2010.

  1. pac

    pac Komšija

    Prije dva dana je prestala ova pci kartica da radi kako treba. Printer nije vise reagovao kad mu se posalje nesto da stampa, dok sa integrisanim lan-om na ploci radi sasvim normalno.

    Probao sam disable/enable eksterne lan kartice i dobio sam to da nakon enable-a se PC restartuje. Stavio lan karticu u drugi PCI slot i sad mi kartica izbacuje error code 10 sa bilo kojim driver-om (probao sam 4-5 razlicitih).

    Ja mislim da je kartica izdahnula, pa eto ako neko bolje neka pomogne.

    Uglavnom nista se specijalno nije radilo na PC-u, kartica je jedan dan radila a drugi nije...
     
  2. GW

    GW Moderator

    Pa ako ima integruša, koristi nju. Jednostavno.
    Zašto uopće praviti temu?
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    momak je na Elobu pa mu zato treba integrisana (ne radi preko USBa ovaj Motorola modem na Visti / Win7).
     
  4. GW

    GW Moderator

    Pa neka koristi tu integrisanu. Opet ne vidim u čemu je problem. Ako se ne može konektovati, neka nazove Elob i javi im novu MAC adresu.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    pa valjda hoce momak da ne mora svaki put da izsteka modem i kopca printer, pa opet sve da vraca ;)
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ja koliko sam shvatio, problemi su samo ako je PCI mrežna uključena. Dakle izvadi je i sve super. E sad, teško je skontati iz onog posta šta je njemu bilo u glavi tako da više neću komentarisati.
     
  7. pac

    pac Komšija

    Preko eksterne lan kartice je prikopcan mrezni printer, preko intergisanog lan-a prikopcan je komp na internet i mrezu. Internet je podesen u dhcp rezimu.
    Trebaju mi dvije lan kartice jer mi printer nemoze da radi u dhcp-u a dhcp je radi toga sto je kod jednog od dva racunara koji su povezani u mrezi nesto pokvareno sto se tice kalsicnog interneta = viewtopic.php?f=8&t=21763
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018