3D formati slike

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Feb 16, 2013.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakva je razlika između 3D signala side by side, ono popolovljen ekran sa dvije slike i onog drugog formata kada se preklapaju slike za
    desno i lijevo oko na cijelom ekranu? Čitam da je prepolovljena rezolucija filmova koji se emituju u side by side formatu? Na satelitu
    svi su 3D kanali popolovljeni, a ne kao u kinu.

    [​IMG]
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Trebalo bi ta televizori koji ne mogu prikazivati 3D format prikazuju dvije slike odjednom. Znaci lijevo i desno.

    Sad'.. ako se to desava i na 3D tv-u onda nesto ne stima mozda oko signala ili sta vec..

    Znaci 3D je to na desnoj strani. SLike za lijevo oko i desno oko se konstantno izmjenjuju.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja kad presaltam na Sky 3D na satelitu sa takvom popolovljenom slikom na ST50 mi izbaci poruku da je detektiran 3D signal i da stisnem 3D dugme na daljincu i stavim naocale. Kad stisnem 3D dugme nemam vise popolovljenu sliku vec onu duplu preko cijelog ekrana. Samo mi jos cvike nisu stigle sa eBaya pa ne mogu testirati. Npr bluray 3D filmovi nisu popolovljeni vec su preklopljeni kao u kinu. Pretpostavljam da je ova podijeljena slika da bi se ustedilo na bandwithu na satelitu, jer ga emituju na DVBs2 transponderima kao obicni FullHD kanal, dok bluray ima mnogo veci bitrate.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Onda je to... vjerovatno trebas svaki put aktivirati 3D mod na kanalima dok preko BR playera filmovi budu sami detektovani ili kako to vec preciznije ide.