3XGigabyte vs. ASUS

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Shibby, Jan 27, 2010.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najbolje da uradis "compare" na stranici. Cesto su drugaciji audio, ethernet i neki cipovi razliciti, bracketi i kablovi koji dolaze u paketu itd. CrossFire ti nece mnogo znaciti sa parom jacih grafickih i plocom kojoj drugi slot radi u x4 modu.
     
  3. Shibby

    Shibby Aktivista

    Znam,meni ne treba Crossfire.Problem je sto ne mozes naci maticnu sa 1156sck,DDR3 i 1XPCI ex.Cak bi mi i samo 2 slota za RAM trebalo.To bi mi mnogo ustedilo love.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Pa ne moraš koristiti taj drugi slot.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Ovu zadnju slobodno izbaci sa liste,1 x parallel port , 1 x serial port, samo rijetkim to danas treba, a razlika u cijeni 5 KM od GA-P55M-UD2 koja je barem po meni puno bolja opcija (1 x PS/2 keyboard or PS/2 mouse port, 1 x coaxial S/PDIF Out connector,1 x optical S/PDIF Out connector, 10 x USB 2.0/1.1 ports, 1 x eSATA 3Gb/s port,1 x IEEE 1394a port,1 x RJ-45 port,6 x audio jacks (Center/Subwoofer Speaker Out/Rear Speaker Out/ Side Speaker Out/Line In/Line Out/Microphone) eSATA ubilo se za vanjski backup, S/PDIF priključiš komp na kakav AV receiver i eto kućnog kina, ovih 6 audio možeš pretpostavljam konfigurisati svaki posebno...
     
  6. Shibby

    Shibby Aktivista

    Jeste,u pravu si nisam ni primjetio da ima to..Ja bih najradije ovu ASUSU uzeo.Uvijek sam uzimao ASUS MB i nikad me nisu izradile.Vrijedi li cijene?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ces Asus uzimati, onda neka ti ram obavezno bude sa QVL liste jer sam previse problema sa nekompatibilnim ramom vidio u posljednje vrijeme.
     
  8. Shibby

    Shibby Aktivista

    U QVL nisam bas upucen.Cuo sam da je to neka lista provjerenog hardware-a koji sigurno radi na odredenoj MB.Koje su npr.sa QVL liste?
     
  9. GV

    GV Komšija

    Ako ti to lično iskustvo vrijedi 50 KM više onda idi na Asusa nego da kod ne daj bože prvog problema pomisliš: ''Trebao sam kupiti Asusa''. Ona je mislim oslabljena varijanta ove ploče al QVL lista je ovdje
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Otidji na Asus support sajt, izaberi plocu i OS, i onda ces sa strane imati QVL listu u pdf dokumentu sa svim kodovima kompatibilne ram memorije.