42g10e - pitanje u vezi s autostandby

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by loopfest, Jan 23, 2011.

  1. loopfest

    loopfest Novi član

    Naime koristim navedeni tv (42g10e) i vrlo često gledam 720p preko lapa ukopčanog na pc ulaz. Takođe vrlo često zaspim a zna se desiti da lap zaledi ili prijavi neku grašku i tako to ostane statična slika... ne znam da li imenovani tv ima kojekakve zaštite ili ne i na kojem pojedinačnom ulazu (ok neopdp) ali htio bih to da izbjegnem.. Neko jutro sam se probudio i skontao da je slika ostala statična sa nekom greškom bsplayer-a preko 5 sati... iako je privremeno htio bih to nekako izbjeći pa da i ako se desi opet ne traje duže od 2 sata.

    Ovo sam pitao jer sam nedavno uštimao i model 42x20e (naravno po vašim preporukama), koji u sebi ima taj system autostanby 2h 4h itd. a koja opcija mi se učinila jako dobra za slučaj da se zaspe ili bilo šta slično gdje navedena slika ukoliko ostane statična (2h) nebi napravila problem kao u mom slučaju (5h).

    Stoga me interesuje ima li kakve šanse da i 42g10e ima opciju autostandby naprimjer upgredovanjem software-a?

    Ukoliko znate gdje se mogu dobiti informacije o firmware-ima i da li je to poželjno svakako mi odg.

    hvala unaprijed.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Zasto ne stavis timer, da se ugasi nakon 3 sata ako film traje oko 2 sata.. pa ako zaspes prije kraja (ili sta vec gledas).
     
  3. loopfest

    loopfest Novi član

    da.. radio sam to dok je bilo onih prvih 300 sati u opticaju, ali me to smaralao uvjek podešavati to u izborniku itd. p Dok je ova opcija na 42x20e jako, jako dobra, imaš autostandby i uvjek 3 minute prije isteka ta 2 sata pošalje poruku na ekranu da se pritisne ok ukoliko ne želiš da se ugasi, pa ako si budan i gledaš nešto prolongiraš za naredna 2 sata ako nisi telka se ugasi.. Mnogo dobra opcija taj smart autostandby. Jednom naštiman savršeno funkcioniše. Ipak hvala ti na sugestiji i odg. to je vjerovatno jedina opcija za ovaj model gore na koju ću morati ponovo da se naviknem.