4870x2 Catalyst A.I

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by phys1cx, Oct 8, 2009.

  1. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Od hardware imam Asus Extreme Rampage 2 plocu sa i7 950 procesorom... svi driveri su update-ovani pa i BIOS. Imma problem sa ATI karticama pokusavao sam na Xp,Visti i sad na Win 7 (sve operativne sisteme imam orginal..i oni su takoder update-ovani).

    Problem je sljdeci (znaci na svim OS bilo to 32bit ili 64Bbit). Dakle imam dvije 4870x2 sa Artic Accelero Extreme coolerom (cloockane ili ne...u oba slucaja imam problem, temperatura nije problem rade ispod 40C). A problem je sto kad u Ati catalyst Contro Centru tj opcijama za 3D stavim Catalyst A.I. ENABLE (bilo to Max ili Min) u oba slucaja sve igrice nakons to loudam mapu/misiju zamrznu....skroz i srusi se sistem...kad ga stavim DISABLE cak uspijem pokrenuti npr. COD4 mapu ali mi nakon apr sekundi ekran poludi i pocne sarati linije iznad mape:
    http://img40.imageshack.us/img40/7811/cod4k.jpg

    -Ako probam jednu graficku staviti...to se sa slike desi, a kad su u crossfire onda je jos vise linija i odmah zamrzne (bilo to da je A.I. On ili Off).

    Napajanje nebi trebalo biti problem jer imam corsair hx 1000W (a graficke i napajanje su funkcionirale savrseno na prijasnjoj 775 socket ploci).

    Sta da radim? Kako da aktiviram taj A.I. a da pritom mogu igrati... (ako mi je on ON onda mogu samo igrati igrice starije od 9 god... tipa Star Trek :( ). Dali postoji neka komanda recimo za COD da se to popravi... jer kad mi je A.I. OFF tad bar uspijem pokrenuti...mapu, ali mi je fps dosta manji a zatim i crte pocnu po ekranu da se ispisuju....

    Sve verzije Caalysta sam probao...bas sve, reinstall/unInsall/install...nista..uvijek isto, cak sam stavljao i drivere koji su dosli na CD-u od graficki.
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Imao sam isti problem dok sam imao crossfire, ali ja sam to uspio rjesiti sa driverima. Nemas bas jednostavan sistem, quad konfiguracija kartica nikad nemoze proc bez nekih problema. Ja sam bio nasao neke drivere, koji su u nazivu imali crossfire fix, pa proguglaj malo pokusaj naci meni su rjesili problem.
    Nadam se samo da je to jos uvijek softwerske prirode, jer na svim sistemima pucaju texture i sa jednom karticom, jesi probao kartice u drugom kompu? Pokusaj ubosti bar jednu negdje drugo i vidi sta ce se desavati.
    Jesi probao u biosu ucitati safe settings, jel ti cpu overklokiran, PCIx magistrala?
     
  3. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Pokusavao sam taj fix...ostane problem, a jos za win 7(trenutni sistem na kojem sam) niti nema oficijalni fix. A kartice se stare par mj. sve i da jest zizicki kvar ili nesto...bar bi jedna radila , a probavao sam jednu po jednu stavljati u sve PCIx utore...
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Do kartica nije vjerovatno, bas da si toliki peh da obje prave probleme to ne vjerujem. Mada postoji sansa da se nesto desilo prilikom montaze aftermarket coolera ako nisu dosle takve (strucnjaci sa guru3d-a su uspjeli unistiti jednu 4870x2 prilikom montiranja coolera :D).
    Ako nije nista od toga smrdi mi na neki konflikt sa plocom, napajanje ne bi trebalo biti problem jer se koristenjem samo jedne kartice javlja ista stvar.
     
  5. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Ah da sam je "sjeb*" montiranjem coolera..il bi temperatura bila prevelika....il nebi nikako radila... a i sumnajm da sam bash obe "pokvario". Dode mi da polomim sve ovo.... glupi ATI jednu karticu sam platio 1400maraka kad je izasla +ovaj cooler je 120km, i ak racunas da imam dvije iste to je 3040maraka i jos ne radi :D
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    Ali su odlične za qrchenje zar ne?
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ponesi kartice kod nekoga, odi u neki servis plati ako treba da probaju kartice na drugoj platformi, ne znam sta drugo vise da ti kazem :)
     
  8. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Looney??? U cem je tvoj problem...ako ne znas pomoci onda sutis i sve 5.

    @X-Fctor

    Lako je tako.. tj nemam love sad si priustim "neku drugu platformu", gledam da ovo nekako sredim.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Počni od defaultnih clockova za sve komponente.
     
  10. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Da sve je po defaultu, i fleshao sam bios i cmos...sve. Porblem samo pravi ovaj A.I.
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma nisam mislio da kupujes drugu platformu, nije neka pljacka da ti neko proba karticu u drugom kompu, ako je dobre volje nece naplatiti nista, ako ne onda 20-30 KM :wink: