4G Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, May 24, 2017.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To je super, koja lokacija?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    Prijedor, mtel
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    Kako se broj baznih stanica 4G+ bude povecavao tako ce Internet brzina biti veca i stabilnija.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    zato je offishl 8.5, do tada ce stelovat :D
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Koji je fazon sa 4G kada su nam paketi i dalje limitirani saobraćajem ? Čak je još gore sa 4G kako će se sve to brže potrošiti.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta vi planirate torente skidati na telefonu?

    20 GB je dovoljno za nesmetano i ugodno koristenje interneta.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa ako gledas netflix, youtube, slušaš muziku sa YT, ode to vrlo brzo.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ocigledno niste koristili 4G pa to pitanje ili bude taman uz stalna koristenja silnih public wifi, bez zeze...

    Obicnim normalnim koristenjem 2GB mjesecno bude, sto ne ukljucuje slusanje radio stanica, gledanje videos-a, video talk conferencija i slicno, te ostalo naravno.

    1 obicni video call na 4G vs 3G se automatski mjenja u kvaliteti videa a samim time i kolicini potrosnje. (kad gledate netflix, youtube, znate se automatski mjenja kakva ti je brzina :D )

    Sa tim je cca 10-15GB knap, a sve preko je da si sigurica...

    Uglavnom, imat ce se gdje potrositi, bar da se coek vishe ne stisce gdje sta kako kome cemu, i sto manje da koristi WIFI public.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A ti gledas Netflix 4K, YT i slicno na mobilnom internetu? Ja ni na 'zapadu' ne vidjeh takve kamikaze.

    Ja svakodnevno zavrtim YT klip kada nisam u dometu wifi i opet nikad nisam spucao trenutnih 7GB.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 10, 2019
    Vedo and aNaToMiC ! like this.
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Za to ti nije dovoljno ni 100GB :D
     
    aNaToMiC ! and Alibegovic like this.
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja redovno snimam video u uplodujem i jednostavno mogu zaboravit da video od 300-400MB uplodujem na 3g, moram trazit wifi ili od kuce.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ono zavalis se u sobi, ukines wifi i ljustris 4K Netflix na tabletu jer toboze imas 4G. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zato postoje paketi od 5 10 20 50Gb. ;) Za rqzlicite konzumente. Bezveze je raspravljat , zasto neko nesto koristi i u kojim kolicinama.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Naravno. Neko ce platiti 100, ja cu 20GB.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne gledam ja nista na telefonu ali znam osobe koje putuju busem svaki dan na posao. Recimo Zenica-Sarajevo-Zenica. Zenica-Jelah-Zenica itd. Vec sam rekao da velika vecina slusa muziku preko YT, playliste koje vuku dosta prometa. Ne kontam tu šuplju "meni treba 3310, kako ostalom svijetu 3310 nije dovoljan". Popularnost podcasta nije nikad bila veca. Ako tebi ne treba veci limit, ne znaci da ne treba drugima. Gdje su djeca na tabletima koja prave veci bandwidth od odraslih.

    Dosta ljudi zbog putovanja kod kuće samo prespava pa kakve veze ima i da torrente skidaju. Jaran na poslu provede 10h, ima poprilicno slobodnog vremena za mašinama jer je njegovo samo da ih starta p ociklus, ali nemaju neta. Treba križaljke ispunjavati u 2019 ili svaki dan pred polazak skidati sta ce gledati/slušati na poslu? Sjecam se kada je bio ADSL 3GB paket. "Sta ce ti više, sta ti to radis..".
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa to :) i ja sam na 20tih ,

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma to je smijesna prica, uvijek ima onih koji kritikuju bilo kakav razvoj tehnologije. Seljacka prica "sta ce kome internet, ja se ko mali igrao lopte" i sl.
    Mada stvarno sto se tice 4G brzina, ja za sebe ne vidim potrebu, a i vjerujem da isto misli 99% ljudi.
    Na 3G savrseno radi YouTube u 1080p, a glavni nam je problem ogranicenje saobracaja.
    Mada naravno nek ide, svaki progres je dobar.
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Kad se yt tek počeo ići na 720p pa 1080p, ja govorio ma sta će im to, nepotrebno, sporo. Sad kad vidim 240p, 360p, nemogu da vjerujem sta sam govorio. A tada mi stvarno bilo normalno i gledljivo, doduše mladji sam bio, mozda bolje vidio :D

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    bzv oko toga raspravljate, konačno neki paketi sa razumnim gb za solidne pare...

    ja sam 4g+ redy zamijenio karticu, uzeo paket od 20gb da ne strahujem, čekam ovaj upgrade mreže kao i svi vi...
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Hoće li se na 3G mreži sobraćaj rasteretiti da ja telefon ostavim samo na 3G. :D
     
    adsubzero likes this.