5.1 problem - ne rade svi zvucnici

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by SamiRX-8, Jan 29, 2008.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh ovako... Danas mi brat kupi Logitechove X-530 5.1 zvucnike... I ja sve poslozih kako treba, i na subwooferu, i nazad prikljucih jackove na maticnoj, no primjetih da sviraju samo dva prednja zvucnika i pored toga radi subwoofer. U soundmaxu sam namjestio 5.1 konfiguraciju, milion puta sve provjerio, promijenio razne kombinacije, ali opet ne rade svi zvucnici... Reko mozda je do drivera, pa skinuh nove drivere, ali opet ista stvar... Maticna je P5B Deluxe, OS je XP 64bit... Sjetih se da sam davno nesto ceprkao oko postavki, ono Line In, AUX itd... i onda su mi svi zvucnici proradili na starom PC-u... ali to je bilo prije 4 godine... Ima li ko kakav prijedlog... Hvala unaprijed...
     
  2. GW

    GW Moderator

    Da nisi možda slušao mp3-ce? Stavi dvd film (opet pazi da je zvuk filma u 5.1 formatu, jer neki filmovi znaju biti stereo only) pa probaj čuju li se svi. I pohvala na izboru zvučnika.
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ako ti je Vista radice ti samo prednja 2 i subwoofer, a na xp radicu te prednja 3 i subwoofer bar je tako kod mene.
    Kupi zvucnu kartu i svi ce ti raditi normalno.
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    pokusaj da konvertujes pjesme koje slusas cesto u 5.1 ili ti je integrisana zvucna rika ,posudi od nekog kakvu zvucnu i probaj, i stvarno su dobri zvucnici prilicno dobar omjer cjene i kvalitete koju daju zvucnici ,ima i x-540 isti su samo izgled malo drugaciji i imaju kao remote neki i pruzaju oboje 70w rms ako se nevaram
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    @GW - slusao sam mp3-ice... pokusat cu to sa DVD filmom... bar toga imam :)
    @Adi - nije vista, nego 64-bitni XP...
    @igor.g - zadovoljan sam pravo zvucnicima u odnosu cijene i performansi, i da, trazio sam X-540 ali nije ih bilo, razlika je samo u tom daljinskom, i obadvoje su 70W RMS...
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo jutros poranih da se malo zabavim oko ovog problema, i bezze stisnem da testira zvucnike, kad odjednom svi rade, sto prije nije bio slucaj... pustim muziku, opet isto, no moram jos pokusati sa onim sto mi je Dog dao... da pustim DVD, nemam ni playera, a ni codeca, ko kad je sistem na brzinu ponovo dignut... Pa ako imate kakve codece sto ce raditi na XP64bit preporucite mi ih, ili mi posaljite link na PM, isto tako bih vas upitao koji je DVD player dobar za reprodukciju filmova na PC-u ?

    edit : šteta, onaj AC3 filter se ne moze instalirati na ovom sugavom 64 bitnom XP-u... a bas sam se bio ponadao da cu sve srediti...
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da možda nemas gdje u opcijama CMSS opciju koju treba ukljuciti?
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hmm... gdje da nadjem tu opciju ? :S
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A prošvrljaj po software-u od zvučne.
    Mada cisto sumljam da ima to u svojim opcijama.
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nema...ovdje je onaj SoundMax...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajde probaj prebaciti soundmax na 7.1 (ako moze).
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Prebacio sam, opet ne rade zadnji zvucnici, ili trebam jos nesto podesiti ?
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda nemam pojma.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Onda ih zaboravi... necu se jos i oko njih zezati... ionako su kod brata, a ne kod mene, a ja hocu da ispadnem dobra dusa pa mu pomazem da to sve namjesti :lol:
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma uzmeš jeftinu blastericu i rješiš problem, a ujedno imaš i bolji zvuk.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jok, jeftina blasterica je koplje ispod AD1988. Drugo da se radi o Realteku kakvom. :mrgreen:

    Radije ti to pokusaj rijesiti. :D
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma glupo mi na onom SoundMax wizardu, pokazuje da ubacim jos jedan konektor i u onaj line in, a imam samo tri koja su ubacena kako treba... A rijesit cu ja taj problem, tako sto cu se rijesiti onog 64 bitnog XP-a... Ono je cisto zlo :lol:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Iskljuci automatsko prepoznavanje jer qrcu ne valja. probaj onda. I nemoj ni koristit nikakav wizzard.
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Iskljucit cu to sve, a da namjestim zvuk u control panelu ?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozes tu, a mozes i u onom soundmax control panelu. Samo fino sve odspoji, ugasi automatsko prepoznavanje, restartaj komp, pravilno sve spoji i upali 5.1 u windows-ovom cp-u ili soundmax-ovom.