550W napajanje - da li je dovoljno?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by extibo, Aug 7, 2009.

  1. extibo

    extibo Komšija

    Dobio sam jednu Antecovu napojnu - Antec Truepower 550W. Da li ce to biti dovoljno za ovu konfiguraciju:

    ASRock X58 Extreme LGA1366
    Intel Core i7 920 Nehalem 2.66GHz
    OCZ Gold 6GB (3 x 2GB) 240-Pin DDR3
    SAPPHIRE Vapor-X Radeon HD 4850 512MB X2 - Crossfire
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Truepower Trio ili Truepower New? Svejedno, ja bih se odlucio za nesto jace za takvu konfu - pogotovo ako si mislio clockati procesor.
    Ja ne preporucujem CF, mnogo ima svrljanja sa driverima :) Bolje uzmi jednu, sacekaj RV870 pa prodaj.
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    Ne planiram clockati. CF sam uzeo u obzir zbog brutalnog boosta u performansama.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako si je vec dobio, probaj :D Ako otkaze, znas sta ti je ciniti :smt003
    Ako bi vec isao na CF, zasto nehalem? Nema potrebe za tim jer ce ti amd platforma ponuditi identicne performanse za manje love. SLI je vec druga stvar :D

    edit: nista brutalno neces dobiti :D
     
  5. extibo

    extibo Komšija

    Hm, pa napredak od 30-40 fpsa je itekako primjetan. :S

    Edit: Guglao sam malo, ipak ATi ima problema sa CF-om. Izgleda da je bolje uzeti 4870. :roll: Ocekujem skroman fps u igrama barem do izlaska 2. generacije DX11 grafa.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uzmi HD4850 VaporX, klokni je koliko ide (hladjenje je beton, mozes i overvoltati) i cekaj RV870...
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    To sam i mislio. Na neweggu cijena od ~150KM je stvarno extra. Mislim da nece biti potrebe za OC (osim ako ne ubodem neki 24" monitor :mrgreen: ). Hvala na savjetu, ali ipak cu uzeti Crossfire plocu, cisto zbog buducnosti.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lolwut, svaka X58 ima CF i SLI podrsku...
     
  9. extibo

    extibo Komšija

    Moram se u roflmao staviti, nisam ni primjetio. Ah, sta cu, ne pratim vise IT aktivno.

    edit: Izgleda da je pao dolar; 1$ = 1.38KM. Cijena ove 4850 VaporX je ~140KM.
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Da ne otvaram novu temu, samo da kazem nesto. Ovo je stvarno smijesno. Nigdje ne mogu da nadjem posten LGA1366 cooler. Precesljao sam Genelec (Noctua NH-U12P, ali nema za LGA1366), Plus, PCPlus, Ingel (nasao sam neki AC Freezer Extreme), Barico... Nista nema. :( Upravo sam kontaktirao Noctua-u da li jos vrsi isporuku besplatnih LGA1366 mounting kitova za NH-U12P.
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da, posaljes racun na njihovu mail adresu (mozes to pronaci na stranici) i posalju mounting bracket za LGA1366 dzaba. Nisi pitao u Ingelu za Titan Fenrir?
     
  12. extibo

    extibo Komšija

    Na Ingelovom websiteu nema Titan Fenrir. Davno sam procitao vijest u vezi LGA1366 mounting kita, pa ne znam da li im ta ponuda jos uvijek vrijedi.

    Edit: Ponuda jos uvijek vrijedi! \o/