"60hz bug" u visti...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by eduard, Feb 14, 2008.

  1. eduard

    eduard Novi član

    Imam problem s vistom, prebacuje po defaultu 60hz prilikom dizanja neke igre.... sve bi bilo u redu da se to da "postelat" u samoj igri, ali recimo ja na kompu imam samo oblivion, i bas nema u opcijama podesavanje frekvencije monitora, a nemam LCD... E sad probao sam s programima za force refresh, al samo pale u deskopu cim se zapali nekakva 3d aplikacija, vista rusi frekvenciju na 60hz bez obzira na program koji forsira refresh.... VIsta je sad zadnja verzija s ugrađenim SP1 i stvarno radi odlicno, samo sto nisu razmisljali o ljudima koji i dalje koriste CRT monitore.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Naštimaj 85 hz na desktopu, uključi vertical sync u driverima grafičke i onda probaj ponovo pokrenuti igru. Ne znam jesi li probao ati tool i njegov refresh override. Ako nisi probaj.
     
  3. eduard

    eduard Novi član

    Probao sam s vertical sync-om, al opet isto, a atitool neradi u visti, rivatuner radi, al nema opciju da sforsam refresh rate...
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ako se dobro sjećam i preko dxdiaga se nešto dalo override-at sa refresh rate-om... probaj tako.
     
  5. Miko

    Miko Aktivista

    Slazem se Start---> Run --->Napises Dxdiag ---->Tab More Help ---> Kliknes na Override i postavis tu na 85Hz.
    Napomena ovo radi samo za DirectX igrice, to znaci nepali ovaj fol za Opengl igrice (koliko se sjecam).
    A postoji i ovaj program RefreshLock pa vidi sa njime probaj.

    Pozdrav
     
  6. eduard

    eduard Novi član

    Hvala na reply-u, al nema u dx-diagu more options kao u xp-u, to sad vise ne postoji.... Probao sam i preko riva-tuner kojeg koristim i za klokanje grafe, al nemoze...
    Pozdrav
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    mali program multires. Nadam se da radi na visti.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Naravno, uvijek postoji opcija korištenja xp-a.