64 bitni antivirus?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by azzaro, Dec 9, 2007.

  1. azzaro

    azzaro Aktivista

    Pozdrav, planiram preci na Windowse XP 64bita pa sad nemam blage veze jel mora i AV biti 64bit?
    Svaki savjet je dobrodosao.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je Kaspersky IS 6 radio najnormalnije. Na stranicama proizvodaca raznih antivirusa ti pise sa kojim OS-om je kompatibilan njihov softver. Jel' to prelazis na 64bitne Windowse radi Maxa?
     
  3. azzaro

    azzaro Aktivista

    :D ma ja.
    Vec imam neke kombinacije oko dual sistema, XP 32bit za svakodnevni rad i XP 64bit na drugoj particiji samo za Max-a.
    Znaci Kaspersky radi. Sinoc gledam na ZoneAlarm nema nigdje da podrzava 64bita, a volim njihov firewall... steta.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako kanis kakav ozbiljniji projekt raditi (za lovu) onda ti ipak preporucujem da ostanes na 32bit. 64bitni Win + 64bit 3ds max renda brze nekih 15 - 20%, ali ja sam imao problema oko stabilnosti. A ne bi ti valjalo da radis nesto 15 dana i onda da ti se pocne rusiti Max. A tek da vidis kako brzo renda na Visti 64bit :shock: Jedini belaj sa Vistom je sto je u viewportu BAR 80% sporija od XP-a (cini mi se da ti imas 8500GT - na Visti bi ti bio slideshow(meni je sa 7600GS naklokanom pod XP-om islo +30 fpsa, dok je na Visti nekih 5-10) :( )
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Jesi l' probao isključiti Aero u Visti?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, izgledala je ko' Win 98, ali opet isto spora :D