6600 mmc card problem!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by pac, Nov 5, 2005.

  1. pac

    pac Komšija

    zna li iko dali postoji neka sifra za formatiranje mmc kartice za 6600, ali da se ne ide u opcije od mmc kartice!
    problem je u tome zato sto sam na sili instalirao neki program pa mi se sad sve neki eror pojavljuje ako je kartica u telefonu,bez nje tel super radi a vec sam ga na 3 nacina formatirao!
    mozeli mi iko pomoci!!!!
    molim vas bez ikakvih glupih komentara!
     
  2. phactor

    phactor Novi član

    ...nabavi mmc USB reader (15-20 KM), ubaci karticu u USB stick, USB stick ukljuci u racunar, i sa acunara formatiraj karticu...
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

  4. postal dude

    postal dude Aktivista

    slusaj

    *#7370# full format tjst da ti nista nece ostati na mobu pa cak ni imenik dobro pripazi na to

    *#7378# format ali samo vracanje u fabricke postavke

    kada budes radio ovo nakon ukucavanja sifre mob ce traziti security code taj ti je 12345 ako ga niko nije dirao,nakon ukucavanja sec coda mob se restartuje i malo duze pali nemoj ga dirati dok se ne upali jer mores zznut sta. nebitno. kad se upali imas mob koji trazi datum i sve to i mob je preporodjen :D

    ovai codovi se mogu koiristiti na bilo kojem mob sa ovim simbian os.6 znaci da u obzir dolaze 6600 ngage sx1 3650 3660 itd nadam se da sam pomogo jer fakat nekada zatreba format mob a ne samo kartice akome se vec daje 300KM za nehakav boX.

    ako hoces samo format kartice onda idi u fe explorer i rokaj po formatu ako ga fe nemore otvorit moras ici preko cardreadera gdje mozes formatirati kako god oces.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    jos jedan nacin da potpuno formatiras mob, da ti ostane sam symbian, go ko pistolj :D je da ugasis mob, pritisnes onu zelenu+3+*

    znaci :D


    green key + 3 + *

    i to drzi dok se na display-u ne pojavi Formatting

    MORAS imati bar pola baterije puno, jer ako se ugasi mob, mozes ga popisati....

    ovo rijesava sve probleme, ja sam to radio x puta :D nakon sto sam snimao na njega sve moguce i nemoguce :D dok nisam skonto' sta i kako radi :D

    ince FExplorer je MUST HAVE :D
     
  6. pac

    pac Komšija

    znam vec te sve fazone za formatiranje ,pa reko da nema i neki fazon za mmc karticu ugalvnom havala svima!
     
  7. postal dude

    postal dude Aktivista

    nista za mmc nemas nista osim cr-a i nokie ngage koja moze formatirati mob za razliku od 6600.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    samo mi je sranje sto nema sanse da otkljucas mmc, ako ima sifra..
    burazer je kupio od havera 6230 a ovaj stavio sifru i zaboravio koja je.... bacio sam karticu.. nema sanse da se otkljuca, formatira, nista ne pomaze..
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    koji bi bio smisao sifre odnosno zakljucavanja, ako bi se mogla otkljucati?
     
  10. postal dude

    postal dude Aktivista

    ja mislim da se moze otkljucat procackaj po forumima mora nesh biti.