7600 gs agp

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by nFare, Oct 2, 2007.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Nisam znao da li da stavim topic pod igre ili grafičke kartice jer je moguć problem i sa jednim i drugim.
    Radi se o geforce 7600 gs agp gigabyte sa pasivnim hladjenjem
    http://img215.imageshack.us/img215/3929 ... gp2zb3.jpg

    Grafička je na default postavkama pri full load stizala do 100 c. Pri ruci mi bude cooler 12 artic, nalijepim ga na hladnjak i iznenadjen učinkom odustanem od kupovine zalmana. Grafika je overclockovana na 500 gpu i 450 mem. Stock 400 gpu 400 mem.
    Igrao stalker, GTR 2, COD 2, bez problema gpu nije prelazio 65 c (gledano sa hardware monitoringom u riva tuneru). Medjutim sinoć instaliram test drive prvi put sve ok; drugi ulazak u igru vidim frameovi na 5-6 (inače na oko 25-30). Pojave se zelene linije nestajanje objekata u daljini... neko je imao sličan problem na forumu (reko ode memorija u pm). Nekoliko puta udarim restart promijenim postavke, vratim na default jednom udjem u igru sve ok ,drugi put opet artifakti nekad ne uspijem izaći pa mi restartuje sam. Cod 2 radi ok, gtr samo mi se čini sa manjim brojem frameova. Grafička poludi na test driveu, driver je noviji 162.18.

    Ovdje pročitah za onaj atitool i odradih gpu find max core i za mem. Nagurao je memoriju na 523mhz! pojaviše se artifacti stavim na 450, helem od tada se pojaviše problemi.
    Imam osjećaj da koliko god stavio frenkvenciju na onom atitoolu da ne bi nishta nashao.
    Isplati li se uzet zalmana?
    kažem za sad mi radi grafika na defaultu ne smijem ući više u test drive.
     
  2. DC One

    DC One Aktivista

    Jel' ti ukljucen HDR u Test Drive-u, jer se meni ista stvar desava kad je HDR ukljucen. Cim iskljucim HDR nemam nikakvih problema. Inace graficka mi je 7600GS od EVGA.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Nije uključen. Bio je kad sam tek počeo igrati pa je bilo slično. Sad ću probat sve na min. pa javim.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Evo probah. Rez. 1024 768 bez aa detalji na low bez hdr. Prva dva ulaska u igru sve u dure samo mi čudno ništa se framerate nije povećao (prije igrao sa 2x aa i medium detalji 1024 rez) 25-30. U prvi mah kontam da aa grafičku u zdrav mozak.. Medjutim opet udjem dvaput se isto desi ( opadnu frameovi drastično, gube se objekti...). Fakat ne kontam šta je.
    Ako još ima prijedloga.. ako ne uninstal pametniji popušta _ valjda sam pametniji od 7600 gs :)
    Na nižu rezu fakat ne mislim ić 19 lcd nema smisla. Inače su ostale komponente:
    old school:
    AMD barton mobilac @3200+ (Zalman 7000B-cu) / abit nf7-s / 2x 512 mb kingmax / chieftech 450w / maxtor 80 gb /
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Formatiraj, cist install windowza pa onda vidi, nista drugo mi ne pada na pamet :roll:
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    Ma izgleda, odvojit ću nekad jedan dan...
    Nego sam bio sav u znoju sinoć. Čitao sam baš nekad da si ti imao problem sa 8600 čini mi se, pa kad vidjeh one zelene linije...

    EDIT>Samo da se zahvalim na prijedlogu @(Formatiraj, cist install windowza pa onda vidi, nista drugo mi ne pada na pamet :roll:)
    Sreca da je bilo jednostavno rjesenje (neke anomalije sa temp fajlovima ) medjutim ni grafa nije radila na stabilnim frenkvencijama
    (restartovanje). Test drive ne mislim vise igrat. :wink: :smt088