Thread Status:
Not open for further replies.
  1. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    imam problemcic sa ovom grafičkom, često mi se desi da pokrenem igru i radi fino i onda se sve samo zamrzne, ne znam što. grafička je ispravna, a ja sumnjam na napojnu 400W neka codegenova, pa nisam siguran jel do nje il nije.
    i gdje mogu naci spisak koliko koja komponenta troši struje.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Probaj prvo provjeriti temperature tokom igranja.
    Koristi RivaTuner da u igri provjeris temperaturu.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    A i napojna ti je grob zivi.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    do napojne je, ta grafička je kaos.
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    mozda ti je crko cooler, gledao sam tu grafu kod frenda i nije mi jasno kako uopce radi onaj kuler ispod, jer su dvije grafe spojene
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    nije mi jasno kako ta grafa radi i dok je nova :)

    mijenjaj naponu hitno, a onda dalje.
     
  7. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    ja uključim hladnjake na 100% malo vrište to jest, al su zato temp oko65 za gornju i 70 za donju grafu ma i ja mislim da je do napojne jel mi 520W dovoljno
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Powerline ?
    Nije pouzdano.
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    Ako je tih 500W nekih 40KM,zaobići u širokom luku.Gledaj samo kakvu brand name.
     
  10. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    chiefa od 450w.
     
  11. sow-pro

    sow-pro Aktivista

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije niti prosjecna prema danasnjim standardima a kamoli dobra. Pogotovo obzirom koliko malo snage ima na 12V (jednako ima Fortron 350W PNF koji je nov ~60KM), a pored svega je made by Topower.
     
  13. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    posto vidim da se razumijes dobro sa svim vezano za komp reci mi kakva je CHIEFTEC CFT-650-14C, 650W Turbo Series, EPS, PFC,AFC,14cm fan
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Odlicno napajanje, ali relativno glasno, iako je ventilator 140mm. Radi ga CWT, kao i u zadnje vrijeme nahvaljene Thermaltake-ove od 650&750W (rijec je o istom napajanju), kao i Corsair TX650W i TX750W.
     
  15. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    aha ok
     
  16. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    @stevie
    imam ja to napajanje i nije glasno uopste, naprotiv.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    glasnoća je subjektivna i teško može biti ocjenjivana osim nekom osobnom procjenom... mjerenja obično lažu ili se rade pod db(a), db(b) ili db(c) krivuljama, kako kome paše ;)
     
  18. GW

    GW Moderator

    Stevieu je sve glasno jer drži računar u hodniku. :)
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    onda kao takav ne bi trebao komentirati glasnoće pojedinog hardvera... nhf stivi naravno ;)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ajde ajde, vidi ih sto su se okomili. :D

    Tisina racunara mi je ispred performansi, dakle spadam u takve. Taj Chief nece bit glasan samo onima koji imaju dovoljno glasan komp. :D Dakle, Adi, ti si nam indirektno rekao da ti je komp glasan bar kao taj Chief. :D

    Naravno, stvar buke je relativna stvar, pa tako nece uvijek biti isto ni kod jedne osobe, sve ovisi o buci u okolini. Moj prag tolerancije je nizak, ali to pak znaci da mogu zauzeti kritican stav naspram pojedinih nivoa buke, a ne kao neki "moj komp je tih" a unutra ima nekoliko osmica na 3k rpm, naravno karikiram. :lol:
     
Thread Status:
Not open for further replies.