8600GT crkla?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by DoVe, Jun 17, 2009.

  1. DoVe

    DoVe Novi član

    problem je slijedeci: kockice preko cijelog ekrana, trepere, nesto kao artifekti, medutim kartica nije overclockana, problem je nastao odjednom.

    catajuci forume i slicne probleme, mislim da je uzrocnik spajanje na tv-out, poslije cega je nakon vremena ovo i pocelo.

    pokusao sam i sa reinstalacijom drajvera - ne pali.
    medutim, ono sto me buni, da je izmedu deinstalacije starih i instalacije novih drajvera, dok je graficka radila na defaultnim vistinim drajverima, (prepoznata kao obicna VGA) sve bilo ok, bez ikakvih problema u prikazu! pretpostavlajm da je do GPU-u ili cak memorije (model sa 512MB), pa ako neko zna moguce rjesenje ili cak servis koji bi to mogao popraviti....

    hvala unaaprijed!
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jedina popravka ti je ako imas garanciju pa dobijes novu.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ili da proba zamjeniti kondenzatore :lol:
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da bi je mogao baciti zajedno sa novim kondenzatorima? :lol:
     
  5. DoVe

    DoVe Novi član

    znaci ni servis to ne moze poraviti?

    onda nemoj duplog bacanja, svakako mi nije u garanciji vise, tako da cu morat izbrojat za novu graficku...
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    ja sprzio dvije 8600GT , jedna Asus, druga EVGA. Iste simptome imao, grafa je crkla 100%, uzrok je spajanje na TV.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, meni se nesto cudno veceras desilo, gledam Seinfelda kad odjednom paf, nema slike na TV-u. TV je inace spojen preko S-videa. Probam sa drugog racunara, isto. Obje graficke inace daju sliku na monitoru, sve ok, ali TV vise ne prepoznaju.

    Jos uvijek sam u cudu, bit ce da je ulaz na telki otiso. Bas cudno sto sad citam da si ti Vedo spalio graficke spajanjem na TV.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mogu potvrditi jos jedno crkavanje Club3D 8600 kod jarana, razlog crkavanja TV Out. Ali rjesen problem garancijoom
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta ba vi pricate. Spojis grafu sa tv-om i crkne??? :mrgreen:
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Taj problem je star koliko i 8600GT. Cim se 'nazivo' spoji sa tv-om ima nekih 50% da se ostaeti ili napojna ili cip ili memorija. Kod nas vjerovatno i 80% uzevsi u obzir vecinu televizora i instalacije :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta ba sad i napojna moze crci?? :lol:
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    kad spajas preko HDMIja nema zime, ali ovi CRTovi ih prze ko cevape
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Napojna sekcija na grafickoj. Da ti nisi fulio forum? :D
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    "Nazivo", kao kad je TV-upaljen pa se u njega prikljuci kablo, ili kao kad je komp upaljen pa se prikljuci kablo na izlaz na grafickoj?
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To drugo.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Probaj pa ces saznat :mrgreen: Ja spajao dok je bio upaljen PC a tv izgasen na daljinskom,znaci ustekan u struju. I dok sam spajao, male ko' varnice iz dzeka poceses iskakat :eek:
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa upravo, pc mora biti ugasen.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Hmm... Kod mene to nikad, prije na Atijevoj karti, a i sad evo na 8800GTS... Nijednom dosad nisam gasio PC, i ako je ta sansa ko sto ti kazes 50% onda sam pravo sretan :D

    Al kod mene inace je u onom izlazu na grafi, s-video, uvijek kabal ubacen, i on dalje ide preko skroz dugogo kabla do TVa. I ja po potrebi samo to kablo koje sa zavrshava sa SCART prikljuckom ukljucim u TV.

    Jel to "rizicno"?
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Aha, a 8600gt imas prikljucenu na 8800gts ili kako? Nisam te shvatio. :)
    Sad bez zeze, 8600gt su najosjetljivije ali i druge mogu da crknu ako su povezane na tv, pogotovo tokom nevremena.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ah ja reko generalno to, ne samo za 8600GT :D (ucinilo mi se da je gore pisalo da je ovaj problem stariji od 8600gt, a vidim ti napisa da je star koliko i 8600gt)