8800GT i Core 2 Duo E6750 na MS 400W.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sena, Jun 8, 2012.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pozdrav ljudi, pitam za jarana, bili radila 8800GT i Core 2 Duo E6750 na MS Industrial, sve bi bilo na stocku naravno, uz to je jedan HDD, jedan optikaner i dva venta.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ko zna koliko to daje struje. Mozda hoce, mozda nece. U teorij da. Oko 150W bi trebali trositi cpu + gpu.
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Ja se ne bi igrao s tim ako je ikako u mogucnosti da uzme kakvu ozb. napojnu a vala moze naci do 50km polovnu, moglo bi to proci da je neka grafika koja se preko ploce napaja.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lako je moguce? Ispade da ce sve pocrkat onog momenta kad upali komp. Meni je jaranu gurala tu konfu 2,5 god, naravno, moze krepat i za mjesec.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Pazi, problem je realna i deklarisana snaga. Neka pise 400W ali moze realno da daje 200W. Neka me neko ispravi, ali ako je napajanje pod vecim opterecenjem, na limitu, u variranju napona ili nekog strujnog "udara" (jos ako je "keramicki" osigurac kojem je izvrsena zamjena žice pa se odokativno stavila slicna a ustvari deblja..) sigurno moze doci do problema pa se onda pozdravi ne sa napajanjem od 20KM (ne znam ni vrijedili toliko jer se za slicnu cijenu moze uzeti i Fortron 400W) vec i sa ostalim komponentama koje ce te sigurno izaci preko 150KM. Mislim, nisu djaba takva napajanja 4 puta jeftinija od brendiranih.

    Ako imas staru konfiguraciju, ne moras uzeti novo napajanje koje kosta koliko i tvoja konfa, ali uzim neko "normalnije" od havera ili poznanika za povoljnu cijenu.

    Jos da se kaze da napajanje moze da izgura 3-4 konfiguracije ako se uzme u obzir da se procesori vrte oko stotinjak W u potrosnji jer se ide u zelenilo dok i jace karte novijeg datuma kao GTX 680 ne prelazi ni 200W. Tako da ulagati u napajanje ima vise smisla nego u CPU ili GPU.
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    Neznam vala to je cista lutrija ali ja nikad nebi sjedio za comp. pa kad nesto susne da se us... u gace misleci crkla napojna :smt003
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala momci na savjetima.
     
  8. wragg

    wragg Aktivista

    Meni vec 3 godine jedna konfiguracija radi na "kinezu" od 500W na naljepnici, a svasta se nesto vrtilo u njoj. Trenutno je tu OC-an e7500, 4gb gskill-a, 2 diska i 4870. Sve radi ko podmazano.

    Sent from my LG-P990 using Tapatalk
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam se namijenjao tih jing-jang napojnih nebrojeno (servisirajuci naravno) i precesto je sretnik/ca uz napojnu morao izvaliti novac za plocu i/ili hdd. Tako da, ako ikako mozes, bi trebao ganjati neku brandiranu napojnu pa makar i polovnu

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  10. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Sve je već rečeno, ono što je još bitno je da li je to korištena napojna, ako je nova to je neki hajmo reći "plus". Bolje je kakvog polovnog silverstona uzeti na piku za 3-4 cenera.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koristena je, i to 4 godine ja mislim, nish onda reci cu mu da nesh prvo zaganja, pa onda grafa.