8GB na dva dijela ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Dec 26, 2008.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Zanima me kako ISO image od 8GB podijelit na dva dijela tako da ih mogu sprzit na obicne dvd-e?

    Mislio sam sa winrar-om al onda mi napravi parcice a to nije ono sto ja hocu, pa ako neko ima neki savjet dobro bi doslo :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hjsplit. ;) Program je portabilan i sitan, tako da ga mozes nabacit na svaki disk koji tako razbijes.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Pokusao sam i sa HjSplit-om i podijeli ga na dva dijela sve ok , medjutim kad ih kopiram na dvd-e onda pocne da baca neke greske tako da ne mogu ni setup da pokrenem sa prvog dvd-a izbaci poruku "no valid win32 application"

    Osim ako ja ne grijesim negdje??
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo podijelis na dva fajla i njih puknes na dvd-ove. Kad budes htio instalirat igru, ta dva dijela prekopiras na racunar, sastavis, i onda imas kompletan iso.

    Ako si tako radio, ne bi smjelo bit greske.
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Eh nisam tako radio :) nego sam svaki dobijeni image mountovao pa kopirao na dvd.
    Mislio sam da ima mozda neki nacin da se to podijeli na dijelove pa da se normalno iskopira na dvd i poslije da se na drugom racunaru klasicno instalira , jedan dvd pa drugi , ono klasicni setup bez kopiranja fajlova i slicno.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema mountovanja, to zaboravi ako dijelis iso na vise dijelova.

    To sto si mislio bi moglo, ali bi morao praviti svoju vlastitu instalaciju*, na fol da ti u odredjenom trenutku zatrazi drugi DVD.

    *nije nemoguce, ali zaboravi na to.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  8. Benq

    Benq Komšija

    Ovo mi je nesto komplikovano :) , pa cu ipak uradit na onaj prvi nacin, hjsplit-om podijelit i kopirat na dvd-e i sta cu mu bolje i to nego da pravim nastambu na hdd-u :D

    Hvala vam na brzim odgovorima :)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako se radi o igrama, 90% njih mozes na slijedeci nacin podijeliti (ovo je samo prica o backupu, nema veze sa piraterijom ;) ):
    mountuj ISO
    vecina njih ima par vecih fajlova po po pola gige, gigu. Na prvi dvd prekopiras sve fajlove sem par tih vecih (koji skupa iznose 3-4GB). Onda na drugi DVD prekopiras tih par velikih fajlova sto su it ostali. To je to. Kod instalacije, ubacis prvi DVD i pokrenut ce mu se setup, kad dodje do odredjenog % instalacija, reci ce da fali odredjeni fajl (a on je na 2 DVDu, tamo si ga smjestio :) ), ubacis drugi DVD i kliknes "retry" i to je to. 90% mojih backupova je sprzeno na taj nacin
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Heheheh onda ja definitivno imam tih preostalih 10% , pokusao sam vec na taj nacin al ne ide jer su fajlovi preveliki za jedan dvd :)
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa eto u tom slucaju, ko sto ti Dog i Stevie rekoshe, mozes "pravit" svoju instalaciju, tj samo te kabinete ponovo napravit. Jedino treba malo vishe prostora za ovaj postupak al nije vishe 20ak GB problem... Idi na http://fileforums.com/forumdisplay.php?f=39 tu imas tutorijale za sve ove nove igre, fino i jednostavno su objasnjeni tako da ti ne bi trebalo bit komplikovno :D probaj :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja zbilja ne vidim potrebu za tim. Razbijanje/spajanje ide jako brzo na danasnjim racunarima, a manja je sansa da nesto pravi sranja kod instalacije. I da, instalacija ide brze kad je image na disku. :)
     
  13. D4T4X

    D4T4X Novi član


    Skini NSIS pa probaj malo kombinovat :smt001

    EDIT: Ili Smart Install maker :smt006