8gb ram, a 7.90 usable?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bojler, Nov 22, 2013.

  1. bojler

    bojler Aktivista

    Prije mi je bilo svih 8gb rama u upotrebi, sad odjednom 7.90 usable. Zna li ko koji je problem? Probao sam sve zivo. Od onih postavka u msconfigu do bios reseta i whole memory remaping.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Integrirana grafika?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Nesto je uzelo, a sta god da je, 100MB ti ne znaci nista :D
     
  4. bojler

    bojler Aktivista

    Nemam integriranu jer je m5a97 r2.0. Znam da nema veze 103mb ali prije 2 dana to nije bilo.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

  6. selvin

    selvin Moderator

    Zale se ljudi dosta ne to, samo ne znam sto se zale :D Neko kaze da mu se desilo nakon update-a drivera od mrezne ili od chipseta i slicno.
    Uglavnom mozes provjeriti tamo u Resource Monitor, pisat ce ti vjerovatno Hardware Reserved ta vrijednost, kod mene je 2MB :D
     
  7. bojler

    bojler Aktivista

    Evo. 103mb

    [​IMG]
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene je 33MB.

    8159MB available, 8192MB installed.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    To je nista :wink:

    Iz MS podrske kazu da to nije problem u maloj kolicini, moze biti "podatak" koji treba biti zapisan na disk...

    Mnogo informacija na netu je o tome, mozes potraziti tacno sta je, ali i kod mene je isto 100-200 MB pod modified...
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pionir, nije fazon u Modified, ono sto je Hardware reserved, to nije usable.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    E da, nisam dobro gledao, zurio sam na teren.

    Sada sam pogledao kod mene pise 1080 MB hardware, ali sam dodao max.bios opciju za iGPU.

    Evo da te krene;
    http://www.sevenforums.com/performance- ... emory.html
    http://www.techrepublic.com/blog/window ... itor/3176/

     
  12. bojler

    bojler Aktivista

    Tražio sam baš po netu malo, moguće je da je grafička uzela malo memorije, možda s ovim novim driverom. Uglavnom na nešto je korisno otišlo.