9800se@9800pro .avi problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Lamagician, Aug 10, 2004.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    S obzirom da nemam dugo vremena ovu kartu do sada nisam ni pokusavao gledati neki divx film ili bilo kakav .avi file. Danas kada sam napokon pokusao pogledati neki trailer imao sam sta vidjeti...probah odmah i druge filmove (.avi) i isti slucaj:

    http://www.nbp-clan.com/razno/komp/9800se_pro_divx.jpg

    Ocigledno neki checkerboard efekat...odmah me iznenadilo jer kartica vrti sve igre ukljucujuci i doom 3 na high, ultra detaljima bez ikakvih problema, naravno modana u PRO.

    Odmah sam probao standardne catalyst drivere odnosno kartu kao 9800se i tu nije bilo problema prilikom pokretanja .avi filmova. Ovo bi reklo da nije do DivX verzije, codeca itd. medutim pokusao sam i tu razne varijante te na kraju opet vratio na pocetnu koju sam uvijek do sada koristio i koja sigurno radi. Slijedece sto sam probao je Omega softmod driveri i rezultat je bio isti. Pokusao softmod ocfaq.com 4.9 catalyste za doom 3 i situacija ista (doom 3 samo 0.5fps-a vise :( ). Na kraju opet vratio ocfaq.com 4.7 catalyste i na istom sam.

    Naveo bih jos samo da qt format preko QuickTime-a ide normalno bez ikakvih "dodatnih" efekata tako da je problem samo u .avi.

    Neko imao ili cuo za ovakav problem? Izgubih nekoliko sati pokusavajuci napraviti ali jos uvijek bez uspjeha (dok pisem :) ) .
     
  2. kenci

    kenci Aktivista

    probaj drugi player
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Promjeni monitor ;).
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nije do playera kao ni monitora.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    jseil windoze mjenjo nakon promjene karte
     
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Skonto sam. Jedan pipak je ostecen, upravo onaj za hardverski rendering...tako da iskljucivanjem hardware overlay u opcijama playera sve bude ok. Gdje bas njega nadje a oni za direct 3d i open gl ko novi : ) .
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jesi ti onaj momak što je otrgnuo dio svog procesora?

    Neće te, haman baksuz...
     
  8. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Pa gdje bas uze screenshot kad se onom celavica sjaji u krupnom planu... :lol: :D