A/V-DSL - Interleaved/FastPath

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Ragnarok, Mar 9, 2016.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Da vidim samo koliko vas je ovdje upoznato sa gore navedenom temom?

    Znate li o čemu se tu radi i šta je rješenje?

    Ako ne znate ili niste sigurni evo i jedan lijep tekst koji će vas iznenaditi i možda objasniti zašto imate neobjašnjiv visok ping prilikom igranja:

    http://forums.hexus.net/networking-broa ... -read.html

    Još jednom da naglasim, najveće poboljšanje osjete igrači koji igraju online igre dok ostali korisnici neće ni primijetiti razliku.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa sumnjam da se kod nas to može mijenjati.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    Ovo nije tacno max sto mozes dobiti je oko 10ms barem je tako u bih (tj oduzet) ako ti ukljuce fastpath. A ovaj int... Je ukljucen radi stabilnosti to haman pa moras imat na mojoj tv ev slika. [​IMG]
     
  4. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Promijenio kod svog provajdera. Smanjio najbolji ping 60 koji sam imao na 30 prema stranim serverima. U igrama imam solidnih 45-60 dok je prije bilo 85-110.
     
  5. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pročitaj moj odgovor iznad.

    Ja ne primjećujem značajne probleme sa IPTV-om. Nema zastajkivanja, artefakata i slično na HD kanalima.

    Kako ko želi. Kao što sam rekao ovo preporučujem svakome ko igra online.
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    BHT?
     
  7. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Jok. Nije to ni bitno, bitno je da ste upoznati sa ovom informacijom.

    A evo možeš iznad vidjeti u prethodnom postu kako izgleda postavka na telekomovom ruteru i vidjet ćeš da piše "Interleaved"
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne pita te zbog tog što je tvoj provider top secret, nego pita je li moguće kod telecoma? :D Ako nije, džaba ti ovo sve, ako dozvoljava samo provider što pokriva 100 kuća.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Oficijelno ne možeš nazvati bht i tražiti fastpath profil.

    Ali možeš nazvati i reći ako može da se smanji ping, i onda ako za tvoj paket postoji adekvatan tzv "fastpath" profil podese ti ljudi.