Abit ili Biostar

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ahbab, Nov 9, 2009.

  1. ahbab

    ahbab Novi član

    pozdrav ljudi.
    da li mi neko moze pojasniti razlike izmedju ove dvije maticne ploce Biostar G31-M7 TE i Abit I-N73V , odnosno koja je bolja ploca?
    Na njoj ce se vrtiti 3 GB DDR 2 800 MHz RAM-a, Intel Core2Duo E8400 i nVidia FX 9600 GT 512 MB DDR3.

    Hvala
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Ni jedna ni druga nisu neka sreća. Na OC zaboravi i riječ je o mATX pločama. Ako je već izbor pao na te dvije onda Biostar jer je abit propao pa od njih ne očekuj support (npr. BIOS update).
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Apsolutno, bolje Biostar G31.
     
  4. ahbab

    ahbab Novi član

    ma tu abit-ovu sam imao i crkla mi, pa mi sada u servisu zamijenili sa ovom biostarov-om (naravno dzaba :D). neka je sada nek` se vrti neko vrijeme, pa kada se bude imalo kakvih papira viska uzece se i bolja 8) ...
     
  5. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    A od Biostara da ocekuje support? :mrgreen:
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A zbog cega se ne bi ocekivao?
     
  7. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Pa ja sam ga ocekivao ali nije ga bilo. Nisu im bez razloga jeftine ploce.

    Edit: Evo vidim popravili su se, za T-Power I45 nisu imali nikakvih update-a skoro pa godinu dana. Mada nisam pratio druge modele, mozda je navedena ploca izuzetak.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Po jednom modelu sudiš o čitavoj kompaniji? Hajde razmisli malo o tome.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Update se izbacuje kad se pokaze potreba za ispravljanjem bugova i slicno, a ne mjesecno kako to neki ocekuju.
     
  10. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Pa taj model ih je na neki nacin proslavio a cinjenica da je ispravljeno dosta bugova u brojnim mBIOS-ima mnogo prije oficijelnog updatea dosta govori o njihovom supportu. Bar sam ja stekao dojam da im je support nepostojeci.
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Mene je BIOSTAR pravo pozitivno iznenadio kako support tako i update-i, od izlaska moje ploce bilo je cca 6 novih verzija BIOS-a ako ne i vise. Odgovor od njihovog e-supporta je bio u prosjeku 1-2 radna dana. Takoder i jedna recenzija ovdje na HWB-u je to potvrdila.
     
  12. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Imao sam problem sa SATA portovima, tacnije racunar bi se zaledio kad je disk ukljucen na prvi ili drugi SATA port. Poslao upit na support, nije bilo odgovora. Mozda sam izuzetak ali nisu me bas odusevili po pitanju supporta. Uglavnom vidim da su sad up to date tako da nema problema. Osim ove nemam drugih zalbi na Biostar.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Ali ćeš pričati ljudima da je Biostar smeće. :?
     
  14. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Zar sam rekao da je Biostar smece? Ploca je odlicna - moj problem nije strasan jer ostali portovi ne prave nikakve probleme - jedino sto cu pricati ljudima je to da me razocarao Biostarov support.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne mogu svi imati support kao Logitech :D
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad smo vec kod biostara,vidim u genelecu imaju neke dvije ploce za i5,
    jedna od 300km+pdv
    BIOSTAR TPower I55 P55 Soc1156 4xDDR3-2000 2xPCIeX 2xGL+SB

    a druga 188+pdv,
    BIOSTAR TP55 P55 Soc1156 FSB 1600Mhz 4xDDR3-2000 GL+SB

    ova jeftinija nema slike i ne mogu da je nadjem na oficijelnoj stranici.

    Zna li neko nesto o toj jeftinijoj verziji.Sklapam frendu neku konfu pa bi ovu plocu ako ista valja.
     
  17. Tyger

    Tyger Aktivista

    http://www.biostar.com.tw/app/en/t-seri ... p?S_ID=443
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Cim mu ti sklapas, a ne on sebi, znaci da je dobra za njeg :D
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    Kad smo vec kod toga:

     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da se vratimo na temu, molim!