Acad notebook

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ........, Oct 30, 2008.

  1. ........

    ........ Novi član

    Pozdrav svima

    Trazim neki laptop do 1500KM ali samo nabavna + PDV

    da na njemu mogu mirno nekoliko godina raditi u autocadu osnovne stvari

    ništa dakle kompleksnije tipa 3d u autocadu ili sl.
     
  2. pac

    pac Komšija

    Ako je samo za CAD dovoljan ti je P3 da ti vrti 2007 verziju, jeste da je islo malo sporije ali su se uradile jedno stotinjak projekata na toj masini. Znaci za CAD ti je dovoljno
    Proc: 2ghz ili vise
    Graf: bilo koja
    Ram: 1 gb ti je minimum, ako moze vise jos bolje

    Sto bih ti jos preporucio jeste da uzmes laptop sa wide screen lcd-om i dobar mis (rx 300, mx 400).
     
  3. ........

    ........ Novi član

    Ma ne bas samo az bilo koji Autocad
    zelim da mi bilo koja nova verzija autocada moze na racunar, i da me ne zeza

    sto se tiice misa pusti to :D
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Kakav dula core, 3 GB rama. Zahtjevi se mjenjaju, a ti budi spreman i za 3D segment autocada (kad-tad ces pozeliti / morati izmodelirati kakvu kucicu), znaci pokusaj uzeti neki sa kakavom nvidia / ati grafom, da nije integrisano rjesenje.
    Imas u Imtecu finih HP & Dell lapasa. Posto je autocad u pitanju, ja bi isao na varijantu sa 17" displejom, imas bas u Imtecu HPov, 1200 marona cini mi se.
     
  5. pac

    pac Komšija

    Za 1500KM mozes super laptop uzeti tj dual core sa 3gb rama. Ovaj bi ti trebao gurati i autocad 2015.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    laptopi za acad obicno nisu ispod 2500km ...
    znaci neka nvidia quadro/ati fire gl
    7xxx,8xxx,9xxx procesor
    3gb rama
    7200ob/disk
    17" wide sa malo jacom rezolucijom

    mada ima i par iz nizeg segmenta ... a za 1500 mozda ako nadjes kakav lenovo n200 sa nvidia karticom
     
  7. pac

    pac Komšija

    Pa napisao je gore da mu netreba za 3d nego za ''osnovne stvari'' tako da mu i netreba quadro/fire gl.
     
  8. ........

    ........ Novi član



    U Autocadu radim dugo vremena i siguran sam da mi nece trebati 3d jer za to koristim nesto drugo

    dakle samo OSNOVNO crtanje
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    onda kakav dual core, 3 GB rama (ako odredjeni model dolazi sa 1 GB, uzmi jos 2 GB, giga je 40 KM) i 17" display.