access problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by neko, Jun 5, 2007.

  1. neko

    neko Aktivista

    ljudi pomagajte...imam vremena do veceras da rijesim problem..
    dobio sam uradjen zadatak u accessu...treba sam da ga modifikujem po svojoj zelji,ali kad otvorim dokument jedino sto mogu je da napravim pregled u "formi"...ali nikako da dodjem do tabela...
    pls ko zna nek pomaze...
     
  2. neko

    neko Aktivista

    pa gdje ste informaticari? nije valjda da niko ne zna
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Ovdje ti niko neche raditi zadachu ;)
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Daj screenove, pa onda pričamo :wink:

    EDIT: A jbg looney, uvijek me neko prestigne u postanju :x
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Hehe, pa taj neko ko ti je dao taj gotov zadatak mora ti dati i "ne kompajliran" isti taj zadatak da bi ti mogao pregledat macroe, forme, tabele i ostalo (koliko ja znam)
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako je ovo za školu (srednju), onda može biti da prof nema pojma :roll:
    Objasni nam malo bolje to što si dobio da uradiš.
     
  7. neko

    neko Aktivista

    hvala lijepo...

    nema se sta objasniti...dobio sam gotovu bazu za videoteku...
    stvar je sto je tu ubaceno samo par filmova...te sto ja ne znam kako da taj broj povecam...jer nemam nigdje nikakvu komandu koja bi mi omogucila rad s tabelama...a btw bazu nije radio profic tako da molim bez spamova kako me on zajebo i sl.
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Moraš doraditi bazu. Znači otvoriš acces i dodaji filmove koje hoćeš cijenu, iznajmljivanje i sl. (nije teško samo malo strpljenja treba) ;)
     
  9. neko

    neko Aktivista

    uradio sam ja to...medjutim stvar je sto ja hocu direktno do tabela...recimo on nije stavio ime glumaca...a ja to recimo hocu...
    nije problem popuniti ono sto je on vec ubacio...ja mogu dodavati finmove...znaci mogu biti korisnik...ali ne i admin...(a on nije stavio sifru...to je sigurno)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne podhebajem te, ja sam za faks morao slicnu stvar odradit, samo nije videoteka vec studentska sluzba. Platili smo momku 120 KM da nam to odradi, i dao nam je dva fajla, jedan kompjaliran i jos jedan u kojem mozes dodavat, mjenjat i sl.
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako si dobio samo gotov proizvod onda neće ni moći. Ti fino od njega traži "source" :D
     
  12. neko

    neko Aktivista


    eeeeej nisam tako mislio...izvini ti ako si pogresno shvatio...ti si mi dao pravi odgovor...u tome je i bila stvar...a tema moze na lock...jer je gotovo s tim...pozz
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    np :wink: