Acer Aspire 7530 mrtav BIOS

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by System_X, May 13, 2011.

  1. System_X

    System_X Aktivista

    Na servisu mi je zavrsio Acer Aspire 7530 koji je vracao sam od sebe defaultne postavke BIOSA i samim tim ometao rad Windows-a. Provjera baterije na maticnoj ploči je pokazala da nije do baterije jer daje uredan napon od 3V. Nakon toga sam skinuo sa Acerove web stranice flash fajl BIOSA za taj model i pokrenuo program za flashanje ali ne samu opciju flash-a, gdje mi se nakon 5 sek. pojavio BSOD i laptop je smzato. Tek nakon vadjenja strujnog adaptera i vadjena baterije sam ga uspio ugasiti. Ponovni pokusaj paljenja upali laptop ali neizbacuje sliku na ekranu, sto predpostavljam da je BIOS riknuo, ili da je pogresno programiram. Da li mozda postoji način da kao u modela Acer One komandom FN+ESC pokrenem ponovno programiranje BIOSA?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  3. System_X

    System_X Aktivista

    Hvala drug, malo mi je problem naci ovaj Crisis Disk, pa bili mi mogao pomoci.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    probaj preimenovat posljednju verziju sa acerove support stranice
     
  5. System_X

    System_X Aktivista

  6. GW

    GW Moderator

    Odeš kod tvog komercijaliste i kažeš "ja bi kupio laptop". :D
     
  7. System_X

    System_X Aktivista


    Najlakše je tako. :| Ima li još neko kakvu ideju šta mogu napraviti ovdje da bi laptop proradio???
     
  8. System_X

    System_X Aktivista

    E da ja sad razjasnim dilemu oko biosa na navedenom laptopu. BIOS nije nikako bio u pitanju vec cipset na matičnoj ploči. Kompletan čip je u trenutku pokusaja flashanja BIOSA riknuo. To se dalo ustanovit kad je laptop otvoren po iskrivljenoj matičnoj ploči u predijelu gdje se nalazi čipset. Odmah iznad čipseta se nalazi grafička kartica i zagrijavanje čipova na tom mjestu je jako veliko, a hladjenje istih minimalno, skoro nikako riješeno. Uglavnom jedina mogućnostšsto preostaje da se promijeni čip na ploči ili da se zamijeni cijela matična ploča alil se to isto neisplati. Reflow čipa nije dao nikakve rezultate. :wink: