Acronis i backup sistemske particije sa drugog hard diska

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dmr, Jan 11, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Trebam drugu prebaciti windowse sa jednog HDD-a na drugi. E sada je pitanje, jer nisam nikada probao to na ovaj nacin, da li mogu uraditi backup c: sistemske particije (njegovog diska) pa vratiti taj backup na drugi disk a sve to sa treceg, mog, hard diska? :D
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozes. Radis backup i spremis file gdje god hoces. Kad pripremis drugi disk, picis recovery, odaberes gdje i to je to.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    OK znaci ne moram recovery uraditi sa njegovog odredisnog diska, sa boot cd-om, vec mogu sa mog HD-a? Pitam zato sto bi taj disk trebao biti butabilni sistemski disk. Vjerovatno acronis to sve prekopira, ali eto da jos jednom potvrdimo!? :D
    EDIT: I naravno pitanje da li bacup njegove sistemske particije mogu uraditi sa mog hd-a, iz mojih windowsa, ili moram podici racunar sa njegovog hd-a pa onda uraditi backup. Ustvari ovo sve pitam zato sto ce mi on donjeti samo 2 HD-a a ja to sve trebam obaviti na slijepo pa ce on to poslije vratiti u svoj komp :D
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mislim da bi trebao da ti acronis ponudi i boot recovery cd koji ce bootat sam acronis prije povlacenja backupa
    kojeg opet mozes staviti dje hoces (disk,dvd,mreza)
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    E to me zanima. Imam boot cd koji sam izradio u acronisu. Ali da li uraditi recovery sa boot diskom ili moze jednostavno iz mojih windowsa tako sto cu odabrati lokaciju backupa i lokaciju recovery-a??
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    OK evo sad sam probao i ide sve bez problema sa mog hdd-a. Znaci nema potrebe za boot cd-om!