Adekvatna karta za Asus P5vd2-VM maticnu je?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ZubicVila, Aug 4, 2010.

  1. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Pozdrav.

    Potrebna mi je vasa pomoc. Naime, radi se o malo starijoj maticnoj ploci "P5vd2-vm Asus". Interesuje me koja bi bila najbolja graficka kartica koja bi radila u kombinaciji sa plocom, a mogla bi se nabaviti kod nas. Nemam previse iskustva, a ne sumnjam da ovdje ima clanova koji bi mi mogli pomoci. Unaprijed hvala :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kakav ti procesor imas na toj ploci,i kakva ti je napojna.....to su mnogo vazniji podaci za ukombinovat adekvatnu grafu nego na kojoj je to ploci slozeno, i naravno o kojem monitoru se radi odnosno na kojoj ce se rezoluciji igrati.
     
  3. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Intel P4 3GHz s 400W napajanjem. Monitor je 17ka.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ej bez uvrede al nema od tog nista,C2D procesori vec poceli pokazivati slabost a P4 vise nema sta da trazi bar ne na gamerskoj sceni.Ako se mislis poigrat kakvih novijih naslova sama grafa ti nece pomoc.

    Valja ti odvojiti lovu i kupiti si sta iz AMD-ovog asortimana jer tu ces najjeftinije proc.

    Kakvog Athlona II x3 ima ih po 150km i plocu za njeg ima ih od 80km pa nadalje i bar dvije gige rama i to ti je oko 100km bez obzira jel ddr2 ili ddr3 i tek tad mozas pitati kakvu bi graficku kupio da se poigram na 1280/1024

    A na tu tvoju masinu je ati X1650 ili Nvidia 7600GT plafon.
     
  5. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Ovaj racunar je svakako namijenjen za igranje nekih starijih naslova (tipa WC3) tako da nema problema. Hvala na informacijama, pokusat cu pronaci te kartice :)
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Samo kad budes uzimao graficku gledaj da bude pci express 1.0, posto ti graficke sa pci express 2.0 verzijom nece ploca prepoznati
     
  7. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    pci-x 2.0 kartice rade na pci-x 1.0 nema problema oko kompatibilnosti.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ko ti je to slagao?
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ima sa Via chipset-ima.
     
  10. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Ja imam iskustvo sa GeForce gt210 koju sam ugradio na plocu asus P5VD2-X sa VIA PT890 cipsetom sve radi regularno.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nadji u koga 8800GT probaj pa nam se javi ponovo.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je ipak do kartice, odnosno nemogucnosti pojedinih (prvenstveno G92 kartica) da rade u PCI-E 1.0 modu. Mogu raditi u PCI-E 1.0a modu, ali on nije podrzan na tim VIA chipsetima.