ADSL - cesto diskonektovanje

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by bozzaii, Mar 15, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Uveo sam ADSL prije par dana. Uglavnom je sve ok. Brzina a cak i ping su ok. Ali (uvijek postoji "ali") strasno cesto mi se diskonektuje. Malo je neobicno to sto sam primjetio da se diskonektuje nakon pokusaja da loadiram neku stranicu u firefoxu. Evo i dok sam koristio search, svaki put kada sam kliknuo na next konekcija je pala. Naravno da ova situacija nije iskljuciva i da zna da se diskonektuje i kad nista ne radim. Ovo se desava i na internetu i na free zoni. Recimo, igram cesto na netu Babo Violent i vrlo rijetko imam problema dok igram.
    Da ne bude da peglam vas prije nego sto sam provjerio ono sto sam mogao, zvao sam tehnicku sluzbu i nakon kraceg peglanja ustanovili su da je problem do mrezne kartice... Istina, i ja sam naletio na neki post koji je govorio o istom, tj da nakon mijenjanja mrezne nije imao problema vise, ali ja jos uvijek posjedujem kablovski internet i sa njim nemam problema pa zbog toga sumnjam u istinitost ove price.
    Na liniji imam samo jedan telefon i prikopcan je samo jedan komp. Kao spliter koristim ovaj sto su mi dali iz telecoma. Mrezna kartica je integrisana u ploci Gigabyte 965-DS3. Modem nije telecomov vec sam uzeo neki DSL-320T. Nadam se da sam naveo sve potrebne podatke :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Postoji oficijelna tema za svakog veceg providera. Ova tema ide pod lock.
     
Thread Status:
Not open for further replies.