adsl modem gubi konekciju sa PCem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dmr, Oct 16, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imam Bihnetov adsl modem tp link koji je non stop spojen na net i tu nema nikakvih problema ali dolazi do stalnog prekida lan konekcije sa PCem, one lampice od sva 4 porta se sve upale i pc izgubi konekciju sa modemom. To modem za mijenjati ili ima nesto da pokusam jos? Pokusao sam sa mijenjanjem lan kabla i isto.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mijenjati modem bojim se. Eventualno probati drugi adapter mada sumnjam

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislis na power adapter? Zar ne bi cijeli modem izgubio napajanje a ne samo lan portovi?
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Mozda probaj update firmwarea ili pokusaj nabacit dd-wrt ili open wrt?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    firmware je zadnji koji je izasao za ovaj modem a i sve je radilo ok do neki dan. A sta su ti dd-wrt ili open wrt?
     
  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Mislio sam da je router, koji se moze flashati sa dd wrt (linux based firmware).
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    sad cackam po postavkama u iskljucio uPnP i zasad ne prekida. Do sada je ova opcija bila ukljucena, sta bi moglo biti da mu ovo smeta?
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: RE: Re: adsl modem gubi konekciju sa PCem

    Ja sam shvatio da to se gasio čitav uređaj. Do mene.

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uglavnom ne prekida vise kako sam iskljucio UPnP. Zna li neko do cega bi moglo biti?

    EDIT: evo gledam prijasnja podesavanja, posto imam ss-ove podesavanja, i prije je bilo iskljuceno UPnP :D