ADSL pitanje

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by 3xD_design, Apr 20, 2005.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Dobio sam sada ADSL. Tehnicari su mi rekli da mi ne treba ZoneAlarm, da postoji vec neka zastita na bihnetu. Tako da mi samo treba antivirus. Meni je sumnjivo to. Da li mi je ZoneAlarm(firewall) zaista potreban ??? Rekli da ugasim i AD-Aware, ali hrpa tracking cookies se pokusala odmah probiti. :)
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja ga koristim, ZoneAlarm, NOD32, Ad-Aware... sve sto treba
    Sigurnijen je!

    Imas i program NetLimiter, da pratis koliko ti koja aplikacija vuce konekcije, i mozes da je limitiras.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pusti tu shuplju - instaliraj zone alarm, ad-aware se pro i recimo kaspersky/nod32 av. oni jedino mogu na svom glavnom serveru da imaju anti spam ili antivirusni softver (koji nekad radi nekad ne).
     
  4. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Hahahah, još jedna "mudra" izjava naših poštara. Koji đavo pričaju kad ne znaju, zar nije lakše šutiti i reći ne znam? Vela havle.
     
  5. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Neka. Vratio sam ja ZoneAlarm. De mi recite kakav je vama AVAST! PRO. Ja ga koristim i nemam nikada problema.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    meni dobar... ostavi upaljen samo rezidentalni modul (onaj standard skener) i mejl - nećeš ga ni osjetit.

    inače home i pro su ti u biti iste stvari, pa si rađe uzmi home.
     
  7. kenci

    kenci Aktivista

    kako mzoe bihnet braniti tvoj komp.. glupost ;)
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    isto ko što t-com brani moj :D
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ISP-ovi
    [​IMG]
    "brane"
    kompove korisnika!?
    Trebalo mi je 20 min. dok sam sagledao implikacije takve tvrdnje!
    Monty Python!!!!!!!!!!!!
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja iopce nemam AV samo Firewall. ZoneAlarm i nemam virusa :)
     
  11. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Kad će više moći u Visokom i manjim gradovima...
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Cuvaju komp siguran je vjeruj im imaju Delta squad Jedi-a.
     
  13. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Avast AV Home E. + ZoneAlarm (sve u zadnjoj verziji normala) te kad zatreba Spybot S&D, Ad-Aware SE Personal i Webroot Spy Sweeper - perfektna kombinacija... :)
     
  14. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Pa. Cini se da stite korisike. Otkako imam ADSL, imao sam 0 napada na racunar (ZoneAlarm) i 0 pokusaja virusa, dok je broj napada na racunar sa modemom dostizao do 10000, i par virusa se znalo provuci.
     
  15. postal dude

    postal dude Aktivista

    pa ja oni imaju internet i stite sve nas pomocu interneta .oni su super turbo extra ultra postari.lopovluk sve je to krivica kapitalisma
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to oni navracaju ljude...da bi oni mogli malo "shnjufat" po tvom kompu :mrgreen:
     
  17. Spider

    Spider Aktivista

    ZA,NOD32,AD-AWARE,SPYWARE REMOVER su najbolji. . .prosto ne curi. . .prosto ga ne osjetis,ma oni su najbolji :)!!ZA obavezno i neki antvirius (u mom slucaju je bio NOD32). . .

    btw.:Nemojte da se cudite u vezi postara. . .svugdje je tako!!Evo ti jedan primjer doktora:

    "Ovamo u gz,otisao jedan frajer doktoru. . .uho ga nesta bolilo(curila krv),a doc njemu dao kapi za oci!" :D