ADSL Postavke

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sgtPepper, Feb 23, 2006.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Priključio sam ADSL (Konačno), te mi brzina download-a varia od 70-100 kb/s. Da li je ovo normalno i da li trebam postaviti ovakve postavke kada instaliram modem (speedtouch ) :

    Provider :
    Basic

    Service :
    RoutedPPPoA - DHCP - NAPT

    VPI/VCI :
    8,35

    Paket je 3G
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    To je normalna brzina sa prosjecnog servera. Kad god skidas nesto sa free zone provjeri mozes li google otvoriti, ako mozes, sve ti se racuna u limit, ako ne mozes ne racuna ti se. Koliko si potrosio provjeravas na http://www.bih.net.ba/moj_bihnet.html
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    dobro, brzina je normalna, da li su postavke dobre ?
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Sve je kao i kod mene, samo ako nemas LAN u kuci nemoj stavljati routed nego bridged i onda napravi dvije konekcije i na jednu stavi username npr. mobster (koji vec imas) a na drugu stavi mobster@bihnet. Ta druga ti je za free zonu. Kad odes u free zonu provjeri obavezno tako sto ces probati google otvoriti
     
  5. Teoma

    Teoma Novi član

    postavke nisu dobre,bihnet koristi PPPoE ne PPPoA , promijeni to :!:
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    neće mi nikako sa PPPoE
     
  7. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ma nece ni kod mene. Bili su mi oni iz bihneta nariktali davno. Ali kada sam vrsio fomat diska, na internet se prikljucim tako sto upalim lan konekciju. t.j. na netu sam non-stop. Sada cu pokusati proceprkati kako da udjem u free zonu... pa cu javiti ako uspijem. :mrgreen: