Adware (google chrome)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, May 28, 2014.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Kod prijatelja imam jedan problem koji pokusavam rijesiti preko team viewer-a (on je u Holandiji), instalirao je neke programe sa neta na laptop i sad mu reklame iskacu u browseru , rad je skoro nemoguc. Instalirao sam mu avast free , adaware cleaner , spybot s&d , malwarebytes , svi skeniraju , nadju dosta toga i obrisu. Ali i nakon brisanja , neke reklame su tu.
    Zna li neko ikakav efikasan program da se rijesi ovog problema, da je u Sarajevu lako bi ja rijesio to, ali je problem sto je u Holandiji pa cak nema ni windows 7 dvd da reinstalira windows...

    Pokusao sam i sa reinstalacijom chroma , sa ccleaner-om ali nista , problem i dalje postoji cak i nakon instaliranog adblock plus addona.
     
  2. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    Pregledaj shortcut od browsera, imao sam slucaj da je tamo bilo postavljeno da kada kliknes na shotcut (na taskbar-u) otvori odredjenu stranicu. dodatno pregledaj registry i startup. Pregledaj da li su svi toolbar-i deinstalirani i uklonjeni. I naravno uradi reset postavki browser-a.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Prepostavljam da si ekstenzije u chrome-u pregledao?
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Sve sam to radio , nigdje nema ni jednog toolbara instaliranog , chrome sam obrisao pa pogrenuo ccleaner da obrise sve iza njega ako je sta ostalo , pa onda na novo instalirao chrome i nista nisam uspio da uradim, svaki program nesto nadje , nekih trojana i adware-a i obrise , resetuje se laptop i kad udje u browser opet ista stvar.

    Sinoc sam mu u avastu aktivirao boot scan opciju , da skenira tu gamad na samom boot-u i da obrise ako nadje nesto. Sad cekam da se pojavi online da vidim jel se ista sredilo...
     
  5. black

    black Komšija

    Firefox ima ekstenzije koje blokiraju reklame skroz , ne znam da li ima i za chrome
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    On navikao na chrome a i brzi mu je od mozille...

    Evo upravo mi se javio drug , avast je u boot modu ocistio sve sto se moglo ocistit i nema vise problema sa reklamama na browseru, sve super radi :)